Drewniane czy MDF? Jakie listwy przypodłogowe wybrać?Listwy przypodłogowe mogą występować pod najróżniejszymi postaciami i mogą być wykonane z bardzo wielu, często bardzo egzotycznych materiałów. Nie da się jednak ukryć tego, że tymi dwoma najpopularniejszymi rodzajami, są listwy MDF i listwy drewniane. Czym się one charakteryzują i które z tych dwóch rozwiązań można bardziej polecić?

Drewniane listwy przypodłogowe

Listwy wykonane z drewna cieszą się zdecydowanie największym uznaniem wśród wielu inwestorów. Swoją wysoką pozycje zawdzięczają przede wszystkim tym, że jeszcze do niedawna uważane były za jedyny słuszny i właściwy wybór do drewnianej podłogi. Dziś jednak, choć nie ma już przymusu ich stosowania, nadal cenione są za swoją elegancję, piękny wygląd, a także bardzo mocną i odporną na uszkodzenia konstrukcje. Listwy tego typu można kupić wykonane w stylu rustykalnym, ale też i klasycznym, dzięki czemu istnieje możliwość bardzo skutecznego dopasowania ich do własnych potrzeb.

Przypodłogowe listwy MDF

Niestety ogromną wadą drewnianej wersji, jest fakt, że jest ona bardzo droga. Materiał, z którego jest wykonana, czyli prawdziwe drewno, zawsze będzie w cenie. Na szczęście na rynku istnieją równie ciekawe i dobrze wykonane listy np. te z MDF-u. Listw MDF również charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, a także co bardzo ważne, niezwykle szerokim zakresem możliwych do zastosowania kolorów i wersji wykonania. Powoduje to, że decydując się na tego typu listwy przypodłogowe, można w bardzo ciekawy sposób użyć je do pięknego udekorowania całego pomieszczenia.