Jakie zalety ma deszczownica?

Deszczownice to spełnienie marzeń każdej osoby, która kiedykolwiek miała ochotę na chwilę całkowitego odprężenia pod strumieniem gorącej wody. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy się martwić o trzymanie słuchawki prysznica, a strumień wody, który na nas spływa, koi nasze ciało i umysł. Dlaczego warto zainteresować się deszczownicą?

Deszczownica w łazience – czy to tylko moda?

deszczownica-aluminiowa-rea-ultra-slimJeszcze do niedawna deszczownice łazienkowe postrzegane były raczej jako ekstrawagancja, na którą decydują się wyłącznie majętne osoby. Obecnie przystępna cena tych urządzeń oraz nieskomplikowany proces montażu spowodowały, że coraz więcej osób myśli nad instalacją deszczownicy prysznicowej.

Ale czy to tylko kolejny gadżet, którego tak naprawdę nie potrzebujemy? Być może tak – ale tylko w przypadku, gdy nie zależy nam na podwyższeniu samopoczucia podczas brania codziennego prysznica. To czynność, od której oczekujemy relaksu po długim i męczącym dniu, a zatem każde udogodnienie, które nam w tym pomoże, zasługuje choć na chwilę uwagi.

Dlaczego warto pomyśleć nad deszczownicami łazienkowymi?

Deszczownice prysznicowe to dużo więcej, niż tylko trend, bez którego spokojnie można się obyć. Strumień wody, który generowany jest tu z głowicy, ma zupełnie inny charakter i natężenie, niż przy użytkowaniu zwykłego prysznica. To sprawia, że nawet kilkuminutowy prysznic przed wyjściem do pracy jest w stanie nas zrelaksować i dodać więcej energii.

Co więcej, korzystanie z pionowo ustawionego strumienia wody łączy się z większą efektywnością, jeśli chodzi o mycie włosów i całego ciała. W ten sposób jesteśmy w stanie skrócić cały proces do zaledwie kilku minut, a więc czasu, którego nie powinniśmy na co dzień przekraczać, jeśli zależy nam na środowisku naturalny. Gdy bierzemy prysznic krócej, oszczędzany wodę, ale dzięki szerokiemu, pionowemu strumieniowi nie tracimy niczego z efektu relaksacji.