Jak działa wkrętarka z udarem?

Jak działa wkrętarka z udarem?

Wiertarko-wkrętarki z udarem to praktyczne elektronarzędzie, które stosowane są zarówno przez specjalistów, jak i drobnych majsterkowiczów. Wybierając konkretny produkt, należy jednak zwrócić uwagę na jego istotne parametry techniczne, które przekładają się na skuteczność urządzenia, jak i komfort pracy. W większości przypadków udar jest świetnym wyborem, ponieważ zwiększa zakres wykonywanych prac i poprawia jej skuteczność. Jednocześnie udar elektropneumatyczny jest zdecydowanie mocniejszy i skuteczniejszy niż mechaniczny.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu wiertarko- wkrętarki z udarem?

Wiertarko-wkrętarka udarowa należy do kategorii elektronarzędzi, których wybór powinien być poprzedzony szczegółową analizą własnych potrzeb, oczekiwań i typu wykonywanych prac. Przed zakupem należy zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów technicznych, a także parametrów urządzenia.

Przed kupnem należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parametry zasilającego go akumulatora. Ważna jest także liczba narzędzi w zestawie, maksymalny moment obrotowy, liczba biegów urządzenia, a także możliwość jego regulacji, prędkość obrotowa i częstotliwość udaru. Co więcej, warto zwrócić uwagę na maksymalną średnicę wiercenia elektronarzędziem w wybranych materiałach: drewnie, stali czy betonie.

Podstawowe parametry akumulatora

Napięcie oraz pojemność znamionowa uznawane są za kluczowe parametry, które należy uwzględnić podczas zakupu wiertarko-wkrętarki z udarem. Napięcie znamionowe wpływa na maksymalną moc i skuteczność sprzętu. Z kolei pojemność determinuje czas pracy podczas jednego cyklu ładowania. Najczęściej elektronarzędzia tego rodzaju zasilane są akumulatorami, którego napięcie wynosi od 10,8 V do nawet 54 V. Z kolei pojemność ogniw waha się zwykle w zakresie od 1,5 Ah do nawet 6 Ah.

Wkrętarka Milwaukee w systemie m18 dostępna na stronie https://bezprzewodu.pl/wiertarko-wkretarki-milwaukee