Lampy sufitowe w kształcie tuby i ich kompatybilność ze stylami aranżacyjnymi

Lampy sufitowe w kształcie tuby i ich kompatybilność ze stylami aranżacyjnymi

Z reguły tubowe lampy sufitowe kojarzone są przede wszystkim z typową, nowoczesną aranżacją wnętrz. Warto jednak pamiętać, że ich zastosowanie wcale nie ogranicza się do tego stylu. Lampy tubowe są bowiem kompatybilne z wieloma stylami, oczywiście jeśli ich kolor i kształt zostanie odpowiednio dobrany do rodzaju wnętrza.

Wnętrza rustykalne – miejsce dla lamp tubowych

Wnętrza rustykalne lub ich prowansalska odmiana to idealne miejsce dla lamp w kształcie tuby. Owszem, minimalistyczne odmiany tych lamp raczej nie będą współgrać ze zdobionym wnętrzem rustykalnym, ale jeśli postawi się na odpowiednią kolorystykę (i zastosowanie) to wszystko staje się możliwe.

We wnętrzach rustykalnych tuby sufitowe lampy wcale nie muszą odgrywać głównej roli. Wręcz przeciwnie – mogą one stanowić pewne uzupełnienie dla całości stylu, np. w formie wygodnego oświetlenia punktowego. Pod względem kolorystycznym sprawdzą się modele utrzymane w rustykalno – prowansalskich barwach. Warto zatem postawić na złoto lub odcienie brązu, dzięki którym doskonale połączą się one z resztą pokojowej aranżacji.

Wnętrza skandynawskie – idealny mariaż z lampą tubową

Wnętrza zaaranżowane na sposób skandynawski to idealne miejsce dla większości lamp tubowych. Sprawdzą się tu zwłaszcza modele utrzymane w jasnej lub bardzo ciemnej kolorystyce.

Kolor to jednak nie wszystko! Równie ważny jest kształt samej lampy. Jeśli ma on być zgodnym z zasadami aranżacji skandynawskiej, to warto skorzystać z bardziej smukłych i lekkich rozwiązań. Duże, masywne i – co najgorsze – ciemne lampy, mogłyby zaburzyć oryginalny zamysł stylu skandynawskiego.

Czas na lofty!

Wnętrza odnoszące się do aranżacji industrialnej, to chyba najlepsze miejsce dla lamp w kształcie tuby. Wysokie i surowo urządzone pomieszczenie, to idealne tło dla lamp wiszących.

Oczywiście jak na loft przystało, lampy te będą musiały charakteryzować się dość surowym kształtem i jednolitą kolorystyką. Jeśli tubowa lampa sufitowa ma być w takim wnętrzu dekoracją, to można się postarać o specjalny ściemniacz, dzięki któremu żarnik takiej lampy będzie emitował jedynie delikatną poświatę.

Podsumowanie

Stwierdzenie, że lampy sufitowe w kształcie tuby nadają się wyłącznie do wnętrz nowoczesnych, jest pewnym nieporozumieniem i uogólnieniem. Kreatywny sposób zaaranżowania wnętrza sprawi, że będzie można je wprowadzić do praktycznie każdego typu wnętrza i to niezależnie od jego typu i sposobu aranżacji. Ważne, by wszystko stanowiło pewną stylistyczną całość, która uzupełniona zostanie tymi świetlnymi elementami.