Czy warto stosować doniczki samonawadniające?

doniczka samonawadniająca

Czy warto stosować doniczki samonawadniające?

Każdy posiadacz większej ilości roślin w domu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest dobranie do nich odpowiednich doniczek. Często zwraca się uwagę nie tylko na to, jaka jest ich wielkość, czy też oczywiście materiał wykonania, lecz również na zastosowane, nowoczesne technologie. Tak, to prawda, możliwości XXI wieku dotarły również do tak niepozornego elementu wyposażenia, jakim jest donica. Doskonałym tego przykładem może być doniczka samonawadniajaca. Co powinno się o niej wiedzieć i czy warto ją zakupić?

Doniczki samonawadniajce — podstawowe informacje

Na wstępie powinniśmy się dowiedzieć o tym, czym takie donice są. Jest to bardzo istotne, ponieważ bardzo często klienci pierwszy raz o nich słyszą dopiero od sprzedawcy.
Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj doniczki, który posiada funkcje samonawadniania. Oczywiście konstrukcja ta nie wyczarowuje magicznie wody znikąd, lecz posiada bardzo sprytne rozwiązania techniczne. Podzielona jest na dwie części — górną z ziemią i dolną z wodą. Dzięki temu, że obie te przestrzenie połączone są mikro kanalikami, roślina może przez ziemię wedle potrzeby czerpać wodę z dużego zbiornika. O czym musimy pamiętać my, jako użytkownicy takiej donicy? Tak naprawdę wystarczy, jeśli napełnimy zbiornik raz na kilka tygodni. Nic więcej nie będzie potrzebne.

Komu przyda się taki wynalazek?

Nie da się ukryć, że są osoby, które delikatnie mówiąc, nie mają ręki do roślin. Nie chodzi tu jednak o złe duchy czy też niewłaściwe nastawienie, a przede wszystkim o zwykłe zapominanie o opiece nad nimi. To właśnie do takich osób w pierwszej kolejności skierowane zostały samonawadniające się doniczki z https://kwiatydonice.pl/doniczki-samonawadniajace. Dzięki nim nie muszą się oni już martwić regularną potrzebą podlewania roślin, a one i tak doskonale sobie radzą i świetnie wzrastają.
To oczywiście niejedyni adresaci takiego wynalazku. Jak się bowiem okazuje, donice tego typu są również idealną propozycją dla tych osób, które dużo i często podróżują. Nie koniecznie musi to oczywiście chodzić o wakacje, lecz nawet o służbowe wyjazdy. Dzięki takim donicom nie trzeba będzie angażować rodziny lub sąsiadów w pomoc w zakresie podlewania, ponieważ donice zapewnią dostęp do wody nawet przez wiele tygodni.

Najważniejsze zalety i wady donic samonawadniających

Jak można się łatwo zorientować, wymienienie zalet takich donic jest naprawdę bardzo proste. W pierwszej kolejności wspomnieć należy rzecz jasna o możliwości długiego pozostawienia rośliny bezpodlewania. Dzięki temu domowe rośliny hodować może niemal każdy, ponieważ pozwalają one na długi czas wyłączyć się z opiekowania się nimi.
To jednak nie koniec zalet, ponieważ oprócz tego doniczki samonawadniające to także ciekawy wygląd. Zwykle są one dość minimalistyczne i nowoczesne, co świetnie pasuje w obecnym budownictwie i stylu aranżacji pomieszczeń.
Jeśli chodzi natomiast o wady, to bez wątpienia najważniejszą z nich jest wysoka cena, która jest wyraźnie wyższa niż w przypadku zwykłych, prostych i niczym się niewyróżniających doniczek.