Czym charakteryzują się drzwi bezprzylgowe?

drzwi bezprzylgowe

Czym charakteryzują się drzwi bezprzylgowe?

Istnieje wiele pojęć, które mogą brzmieć niezwykle tajemniczo dla osób stawiających pierwsze kroki, jeśli chodzi o wykończenie lub remont mieszkania. Na przykład wybierając drzwi do domu, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy zamierzamy zamontować drzwi bezprzylgowe czy też może drzwi przylgowe? W tym artykule skupimy się właśnie na tych dwóch rodzajach drzwi. Dowiesz się czym różnią się poszczególne rodzaje oraz które drzwi wybrać do swojego mieszkania.

Drzwi bezprzylgowe – charakterystyka

Doświadczona osoba jest w stanie rozpoznać drzwi bezprzylgowe gołym okiem. Tak naprawdę, dość łatwo jest rozpoznać ten rodzaj drzwi, jeśli mamy świadomość tego, na co należy zwrócić uwagę.
Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się tym, że ich zawiasy niewidoczne po zamknięciu. Takie rozwiązanie sprawia, że krawędź drzwi jest zupełnie gładka i idealnie łączy się z ościeżnicą. Taki rodzaj drzwi doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich nowoczesnych oraz minimalistycznych aranżacji. Cieszą się one także dużym uznaniem w przypadku aranżacji industrialnych. Popularność drzwi bezprzylgowych nieustannie rośnie i coraz więcej osób decyduje się na montaż takich drzwi w swoim domu. Zapewniają one bardzo ciekawy efekt estetyczny, jednak są one nieco droższe niż klasyczne drzwi przylgowe.

drzwi bezprzylgowe

Drzwi przylgowe – charakterystyka

Ten rodzaj drzwi, w odróżnieniu od drzwi bezprzylgowych wyróżnia się bardzo charakterystycznym zakończeniem krawędzi skrzydła. Krawędź ta posiada wcięcie, które zachodzi na ościeżnicę. W przypadku drzwi przylgowych zawiasy są widoczne, przez co efekt estetyczny jest nieco gorszy niż w przypadku drzwi bezprzylgowych. Dotychczas ten rodzaj drzwi wykorzystywany był w większości domów, ze względu na bardzo dużą dostępność. Drzwi przylgowe można bowiem kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym. Występują one w wielu kształtach oraz kolorach, dzięki czemu łatwo można dopasować je do ogólnej stylistyki wnętrza. Drzwi przylgowe są również rozwiązaniem znacznie tańszym.