Czym jest klamka do drzwi?

Czym jest klamka do drzwi?

Bez klamki do drzwi trudno jest je otworzyć. Dzięki klamce do drzwi, otwieramy je a nie forsujemy. Proponowane na rynku klamki są różne i mają różne kształty, kolory, z różnego materiału są też wykonane. Odpowiednia klamka do drzwi nadaje się na zewnątrz a odpowiednia wewnątrz. Wybranie klamki do zamontowanych już drzwi też czasami nastręcza dużo trudności.

Jaka klamka do jakich drzwi?

Klamki do drzwi wewnętrznych (tutaj) i zewnętrznych pełnią role funkcjonalną, jednak wiele osób chce by były one też elementem dekoracyjnym danego domostwa czy biura. Producenci proponują dzisiaj przeróżne kształty klamek, wiele z nich to zwykłe i klasyczne wzory. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej klamek o oryginalnym i ciekawym designie. Wiadomo jest, że klamka musi też idealnie dopasować się do drzwi, w których będzie zamontowana. Inna też klamka powinna znaleźć się w drzwiach wejściowych, na zewnątrz a inna w drzwiach wewnętrznych. Dodatkowo klamka do drzwi zewnętrznych powinna być odpowiednio zaimpregnowana i wykona z materiału odpornego na dane warunki atmosferyczne.

Uzupełnienie całości

Klamka jest uzupełnieniem całego obrazu. Ładne i eleganckie drzwi muszą mieć ładną klamkę. Bardzo często zdarza się tak, że producenci okien i drzwi również w swojej ofercie mają przeróżne wzory klamek. Wtedy kupując drzwi w jednym miejscu mamy możliwość dobrania odpowiedniego wykończenia, jakim zapewne jest każda klamka. Oferowane są również klamki z różnymi zdobieniami specjalnie przeznaczone dla wnętrz luksusowych.