Jak należy wybrać ręcznik do łazienki?

Ręcznik łazienkowy

Jak należy wybrać ręcznik do łazienki?

Ręcznik łazienkowy powinien być solidny, wytrzymały oraz trwały. Co należy rozumieć pod tym sformułowaniem? Nie wszyscy zwracają uwagę na wybór odpowiednich ręczników kąpielowych, stwierdzając po krótkim czasie, że to co kupili nie nadaje się do użytku. Oto kilka najważniejszych cech, które zawsze należy wziąć pod uwagę przy zakupach.

Materiał wykonania ręczników do łazienki

Może i sama cena poszczególnych produktów jest ważna, ale po co tani ręcznik, który nie będzie chłonny? Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najbardziej polecane ręczniki to te, które wykonane są z bawełny klasycznej – niezwykle chłonne i bardzo wytrzymałe. Polecane są w szczególności osobom, zmagającym się na co dzień z alergią.

Konkurencją stają się dla nich ręczniki wykonane z bambusa, które dodatkowo posiadają właściwości bakteriobójcze. Przy czym ich cena ostateczna może być bardzo wysoka.

Gramatura ręcznika łazienkowego

Ręczniki łazienkowe muszą mieć odpowiednią gramaturę. Jaką? Wszystko zależne jest od naszych indywidualnych preferencji. Bez problemu można otrzymać ręczniki, których gramatura wynosi 300-400 gramów. Są to produkty, które bardzo szybko wysychają, ale nie są tak wodochłonne, jak w przypadku ręczników, których waga wynosi 520-750 gramów. Przy czym ta ostatnia grupa zajmuje bardzo dużo miejsca, a do tego zdecydowanie dłużej schnie.

Są oczywiście dostępne ręczniki, których gramatura jest pośrednia. Podczas zakupów należy więc zwrócić uwagę na ten parametr, aby móc dopasować go według indywidualnych potrzeb użytkownika – również uwzględniając przy tym innych członków rodziny.