Skuteczne preparaty na mole spożywcze

preparat na mole spożywcze

Skuteczne preparaty na mole spożywcze

Jeśli mole spożywcze opanowały Twoją kuchnię, to musisz jak najszybciej się ich pozbyć. A jak to zrobić? Czy istnieją skuteczne środki, które poradzą sobie z dzikimi lokatorami?


Skąd biorą się mole spożywcze?

Czasami zdarza się tak, że otwierasz jakąś szafkę w kuchni lub opakowanie z kaszą i nagle wylatują szarawe motyle. Są to oczywiście mole spożywcze. Bytują one na produktach zbożowych, sypkich, ale lubią także słodycze, bakalie i owoce. Przywędrować mogą do domu wraz z zakupami lub przez okno. Jeśli znajdą dobre warunki, a takich w żadnym domu nie brakuje, to spokojnie będą sobie żerować i rozmnażać się, aż do momentu, w którym ich nie odkryjesz.

Jak walczyć z molami spożywczymi?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat. Preparaty na mole spożywcze dostępne w sklepie Bioires.pl występują w różnych odsłonach. To od Ciebie zależy, która forma Tobie najbardziej odpowiada. Może to być spray lub lep w postaci małej płytki albo koncentrat, który sam sobie rozrobisz. Najważniejszą rzeczą jest to, aby wybrać preparat, który jest specjalnie dedykowany na mole spożywcze. Tylko taki środek będzie bezpieczny w kontakcie z żywnością.

Co zrobić z żywnością, w której znalazłeś mole?

Pierwszą i podstawową rzeczą jest wyrzucenie zainfekowanych produktów. Oczywiście należy wynieść je z domu, a nie wyrzucić do kosza na śmieci i czekać kilka dni, aż się zapełni. Jeśli zgarniasz je odkurzaczem, to natychmiast po tej czynności musisz opróżnić worek i wynieść go także z domu do śmietnika. Kolejną czynnością jest umycie dokładne szafek, sprawdzenie kolejnych szafek i produktów spożywczych, a następnie użycie preparatu na mole.