Jak zrobić świece w domu?

Jak zrobić świece w domu

Jak zrobić świece w domu?

Chcesz zrobić swoją pierwszą świecę sojową, ale nie wiesz, co kupić i co przygotować? Wosków, pojemników, knotów, perfum, dekoracji jest mnóstwo w Internecie. A narzędzia? W końcu trzeba czymś stopić wosk, przytrzymać knot i odmierzyć olej. Robienie świec sojowych jest bardzo łatwe i bezbolesne, jeśli dobrze się przygotujesz. Poniżej znajdziesz listę i instrukcje dotyczące narzędzi i materiałów, które będą i nie będą potrzebne do wykonania świec sojowych.

Jak przygotować świece w domowym zaciszu?

Alternatywą dla świec parafinowych są produkty wykonane z naturalnego wosku. Najbardziej luksusowy jest wosk pszczeli pozyskiwany z roztopionego plastra miodu. Ten rodzaj wosku nie miesza się dobrze z olejkami eterycznymi – byłby więc świetnym wyborem dla miłośników przyrody. Woski roślinne, takie jak wosk sojowy, są o połowę tańsze. Można kupić małe płatki, które łatwo się rozpuszczają. Ich przewagą nad tradycyjnymi świecami parafinowymi jest lepszy skład i nieszkodliwość.
Naturalne świece sojowe powstają w kąpieli wodnej, podobnie jak świece parafinowe – różnica polega na określonej temperaturze. Aby zrobić świecę sojową, która zachwyca nie tylko pięknym zapachem, ale także wyglądem, zaopatrz się w specjalny termometr. Optymalna temperatura topnienia wosku powinna wynosić od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

forma do świec w kształcie truskawek

Wybierz odpowiednie formy do świec

Ze względu na elastyczność silikonu formy na świece mogą być ponownie użyte. Produkty z oferty topwosk.pl obejmują szeroką gamę form do odlewania i wykonywania świec świątecznych, dekorowania świec czy wręczania na prezenty. Oprócz foremek na świece polecamy również knoty, które są idealnie dopasowane do jakości świecy, dzięki czemu palą się równomiernie. Foremki na świece pozwalają również tworzyć świece z innych materiałów takich jak parafina.