Jaka roślina nadaje się na prezent dla bliskiej osoby?

Jaka roślina nadaje się na prezent dla bliskiej osoby?

Coraz częściej Polacy wręczają sobie na rozmaite okazje rośliny doniczkowe. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle efektowny i elegancki prezent, który doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Rośliny nie tylko wzbogacają pomieszczenie, w którym się znajdują, ale również sprawiają, że domownikom żyje się w nich lepiej. Warto jednak wybierać takie rośliny, na których pielęgnacji konkretne osoby się znają. Co jest teraz w modzie? Odpowiedź poniżej.

Fikus – wyjątkowa roślina

Fikusa kojarzy chyba każdy. Roślina o bujnych, ciemnozielonych liściach świetnie się sprawdza nie tylko w domach, ale również w biurach, sklepach, kawiarniach, szkołach itp. Dzięki niej każde wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru. I choć dla wielu osób ta roślina wydaje się pospolita, to jednak jej fanów w Polsce nie brakuje. Można dostrzec, iż doskonale sprzedaje się przez cały rok i często wybierana jest jako prezent dla bliskich osób. I choć w niektórych marketach można kupić fikusy za kilka złotych, to jednak warto zwracać uwagę na to, by wybierać rośliny, które dobrze się prezentują i pochodzą od osób, które odpowiednio o nie dbały.

Fikus – idealny do każdego środowiska

Fikus doskonale odnajdzie się u osób, które kompletnie nie znają się na hodowli roślin, jak i u tych, które skrupulatnie dbają o każdą żywą roślinkę w swoich wnętrzach. Fikus nie jest zbytnio wymagający, jednak można zauważyć, że im więcej czasu mu się poświęci, tym z pewnością odwdzięczy się bardziej i szybciej urośnie. W sprawdzonych sklepach ogrodniczych można znaleźć co najmniej kilka odmian fikusa. Klienci często nie wiedzą, który wybrać, dlatego też decydują się na tę roślinę, która najbardziej spodobała im się wizualnie. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się fikusy rozłożyste, o bujnych, niewielkich i ciemnozielonych liściach. Trzeba przyznać, że takie rośliny widoczne są z daleka, więc żadne inne dekoracje w pomieszczeniu nie są już potrzebne.