Jakie lampy wiszące wybrać do nowoczesnego salonu?

Jakie lampy wiszące wybrać do nowoczesnego salonu?

Wybranie eleganckich lamp wiszących do salonu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że producenci praktycznie co roku oferują nowe kolekcje. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jaki rodzaj lampy wiszącej najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym salonie.

Jakie są trendy?

W 2021 roku warto postawić na metaliczny błysk w każdej postaci. Projektanci coraz częściej sięgają nie tylko po metal, ale również po surowce, które do złudzenia imitują mosiądz albo chrom. Oryginalny efekt można uzyskać również poprzez malowanie proszkowe stali i aluminium. W każdym nowoczesnym salonie mile widziane będą złote i srebrne lampy wiszące. Metalowe lampy podwieszane i podłogowe bez problemu można połączyć z innymi materiałami naturalnymi. Godna uwagi jest nie tylko skóra naturalna, ale również szkło dekoracyjne i tkaniny lniane.

Najmodniejszy rodzaj lampy wiszącej do salonu?

Producenci oświetlenia chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też potrafią zaskoczyć niebanalną formą lampy. W 2021 roku coraz częściej można spotkać niepowtarzalne obłości. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych lampach na bazie koła. W nowoczesnym salonie idealnie sprawdzą się lampy podwieszane i eleganckie kinkiety przypominające do złudzenia świecące okrągłe obręcze. Lampy tego typu bez problemu można przymocować do sufitu za pomocą stalowych linek. Świetliste koła wykonane z wysokiej jakości materiału nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. W klasycznym salonie najlepiej sprawdzą się lampy malowane na proszkowo matowymi farbami. Od kilku sezonów jest duża moda na ekologiczne i energooszczędne oświetlenie, dlatego też najlepiej sprawdzą się świetlówki LED. Nowością na rynku są okrągłe żyrandole oraz rewelacyjne lampy ścienne na wzór pierścienia i pełnego koła.

https://tutumi.pl/kategorie-tutumi/oswietlenie/wiszace.html