Krawędziowe uchwyty do szafek – czy warto?

Krawędziowe uchwyty do szafek – czy warto?

Krawędziowe uchwyty do szafek mają bardzo wiele zalet, dlatego też spotkać je można nie tylko w klasycznych, ale również w nowoczesnych kuchniach. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu można postawić nawet na bardzo nietypowe projekty.

Co warto wiedzieć?

tani uchwyt meblowy Belmeb - krawędziowyKrawędziowe uchwyty do szafek dostępne są przeważnie jako proste profile o długości od 3 do 4 metrów. Za pomocą zwykłej piłki można dociąć uchwyty do mebli pokojowych, które pasować będą idealnie nawet do niestandardowych długości. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać gotowe uchwyty, które mają z góry ustaloną długość. Jeżeli chodzi o same profile to dostępne są one w formie nabijanej na górną krawędź frontu. Mowa tutaj oczywiście o klasycznych uchwytach do szafek w kształcie litery L i C. Krawędziowe uchwyty do mebli pokojowych są doskonałym wyborem dla osób, które chcą uzyskać idealnie gładkie fronty, które pozbawione są wystających elementów. Nabijane profile zaprojektowane są w taki sposób, aby wyglądały jakby były specjalnie frezowane.

Dlaczego warto postawić na krawędziowe uchwyty?

Krawędziowe uchwyty cieszą się olbrzymim zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na dyskretny montaż. Proste i uniwersalne konstrukcje nie przytłaczają nawet stosunkowo niewielkiej kuchni. Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują ciekawej alternatywy dla metalowej gałki do mebli. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby kolorystycznie i stylistycznie uchwyt dopasować do wybranych mebli.