Narożniki jako dopełnienie przestrzeni

Maly-naroznik w skandynawskim stylu

Narożniki jako dopełnienie przestrzeni

Rozmieszczanie mebli w niedużych pomieszczeniach często wymaga od użytkownika ogromnego wysiłku przy planowaniu przestrzeni.
Urządzając niewielkie przestrzenie należy przemyśleć kolorystykę, dodatki oraz przede wszystkim odpowiedni dobór mebli. Wiadomo nie od dziś, że głównym punktem każdego pokoju wypoczynkowego jest duże siedzisko. Mała rogówka powinna scalić całe wnętrze, a nie tylko zapewnić komfortowy wypoczynek oraz funkcjonalność. Często narożniki kojarzą się z ogromnymi meblami postawionymi w centralnej części pomieszczenia. Zastanawiając się nad tym czy mała rogówka będzie idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni należy przemyśleć kilka aspektów. Bezapelacyjnie niewielki narożnik spełni swoje funkcje, lecz należy zaplanować jego umiejscowienie, a nie tylko sugerować się jego wyglądem czy rozmiarami.

Czym kierować się przy wyborze?

Odpowiednio dobrane narożniki małe do salonu wypełnią przestrzeń w salonie, ale też są idealne do umiejscowienia w kącie pomieszczenia. W kątach przecież niezwykle trudno jest dopasować inne meble. Narożnik w kształcie litery L oprócz bycia świetnym wypełnieniem przestrzeni wskaże gdzie powinno ustawić się stolik do kawy, dodatkowy zestaw foteli lub puf.
Wiadome jest, iż duża okazała kanapa będzie bardzo dobrze wyglądać gdy ustawi się ją w centralnym punkcie salonu. Kupując mały narożnik (zobacz te: https://meblostrefa.pl/pl/c/Narozniki-male/91) należy dobrze przygotować miejsce, w które mebel zostanie postawiony. Narożnik zbyt duży nie tylko przytłoczy, ale również sprawi, że funkcjonalność pomieszczenia będzie naruszona, co doprowadzi do utrudnienia poruszania się. Ciekawym rozwiązaniem jest rozważenie opcji zakupu narożnika modułowego. Narożnik podzielony na niewielkie moduły może być dowolnie konfigurowany a poszczególne części można łączyć zgodnie z potrzebami użytkownika.