Pytki podłogowe drewnopodobne – czy warto je stosować?

płytki drewnopodobne

Pytki podłogowe drewnopodobne – czy warto je stosować?

Wielu spośród posiadaczy domów i mieszkań marzy o posiadaniu tradycyjnej drewnianej podłogi. Rozwiązanie takie jest niestety stosunkowo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Właściwości drewna sprawiają również, że nie w każdym pomieszczeniu wykonane z niego podłogi zdadzą egzamin. Wad tych nie mają płytki, imitujące ten materiał.

Płytki podłogowe drewnopodobne – podstawowe informacje

Obecnie rynek ceramiki budowlanej oferuje cały szereg rozwiązań, pozwalających na uzyskanie niezwykłych efektów wizualnych. Płytki podłogowe drewnopodobne można śmiało zaliczyć do tej grupy. Nowoczesne produkty tego typu są bowiem praktycznie nieodróżnialne od klasycznych desek podłogowych. Producenci dokładają też starań, by asortyment wyrobów z tej grupy zadowolił każdego klienta, który wykaże nim zainteresowanie. Nie ma więc obecnie problemu z nabyciem płytek podłogowych drewnopodobnych, imitujących zarówno surowiec, pochodzący z naszych rodzimych lasów, jak i z najbardziej nawet egzotycznych gatunków drzew, rosnących w odległych zakątkach świata.

płytki drewnopodobne

Gdzie sprawdzą się płytki podłogowe imitujące drewno?

Nowoczesne płytki podłogowe drewnopodobne są chętnie wykorzystywane w aranżacjach różnych pomieszczeń – również takich, w których stosunkowo rzadko widuje się ceramikę jako sposób wykończenia podłogi. Produkt ten świetnie sprawdzi się więc na przykład w salonie lub pokoju o reprezentacyjnym charakterze. Dzięki designowi, nawiązującemu zarówno do tradycji, jak i do nowoczesnych trendów ekologicznych, płytki podłogowe drewnopodobne świetnie pasują do wnętrz o różnej stylistyce – od nowoczesnych aranżacji minimalistycznych, na stylu rustykalnym kończąc. Jednocześnie wiele osób stosuje ten typ ceramiki jako element stylizacji pomieszczeń, w których – w nowoczesnym budownictwie – tradycyjne podłogi drewniane nie miałyby racji bytu: łazienek i kuchni.