Z tą chemią woda w basenie ogrodowym będzie krystalicznie czysta!

chemia basenowa

Z tą chemią woda w basenie ogrodowym będzie krystalicznie czysta!

Planujesz rozłożenie basenu ogrodowego? To świetny pomysł na lato. Aby jednak basen mógł zapewnić pełen relaks i zabawę, warto pamiętać o dokupieniu do niego odpowiedniej chemii. Razem z nią można łatwo zadbać o krystaliczną czystość wody!

Woda w basenie wymaga specjalnej pielęgnacji

Nawet wtedy, gdy basen ogrodowy posiada pompę z filtrem, konieczna jest chemia basenowa, która będzie mogła utrzymać wodę w odpowiednim stanie.

W wodzie basenowej stale rozwijają się różne drobnoustroje, w tym bakterie, grzyby oraz glony, które mogą nie tylko zmienić jej kolor i spowodować jej zmętnienie, ale również są niebezpieczne dla zdrowia.

Chemia do basenu – co kupić?

W sprzedaży dostępne są różne środki do basenu. Można kupić je między innymi w sklepach z basenami, a także w marketach. Chemia basenowa sprzedawana jest także w internecie.

Dostępne środki do basenu:

Chlor w tabletkach – to podstawowa chemia do basenu, która likwiduje groźne drobnoustroje.
Środki do regulacji pH oraz testery pH – służą do uregulowania odczynu wody.
Antyglon – to chemia basenowa przeznaczana do usuwania glonów powodujących efekt zielonej wody oraz śliskość ścianek i dna basenu.
Koagulant, flock – środek przeznaczony do koagulowania, czyli gromadzenia zanieczyszczeń w większych skupiskach, usuwa mętność wody.
Środki wielofunkcyjne – to chemia do basenu, która działa jak chlor, stabilizator pH, antyglon oraz koagulant w jednej tabletce.

Do basenu należy także dokupić dozownik do tabletek, który równomiernie rozprowadza chemię w wodzie.