Motyw chevron na podłogach i ścianach

Motyw chevron na podłogach i ścianach

Motyw jodełki w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny podczas urządzania wnętrz. Szczególnie chętnie jest on wykorzystywany do dekorowania w pomieszczeniach podłóg oraz ścian.

Ściana z motywem

Motyw chevron jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego wykończenia ścian, którym zazwyczaj jest zwykłe malowanie na kolor. Na ścianach motyw jodełki chevron najczęściej jest uzyskiwany w wyniku położenia tapety o tym właśnie motywie. Może być ona położona zarówno na jedną ścianę, jak i na wszystkie. Jest to zależne od efektu, jaki pragnie się uzyskać w danym wnętrzu. Tapety z tego rodzaju motywem mogą być bardzo zróżnicowane. Jedne będą posiadać delikatny, ledwo widoczny wzór, a inne natomiast będą miały wzór bardzo wyrazisty i kontrastowy. Delikatny wzór jest doskonałym tłem dla mebli, które są umieszczone w danym pomieszczeniu. Natomiast wyrazisty wzór sam w sobie jest fantastyczną dekoracją, która cieszy oko. Warto jednak nie przesadzać z wyrazistymi wzorami we wnętrzach, bo mogą one nadwyrężać zmysły. Lepiej postawić na lekkie barwy, o stonowanym charakterze.

Podłoga z motywem

Motyw w jodełkę jest także idealnym rozwiązaniem, które jest stosowane na podłogi w celu ich ozdoby. Motyw ten z całą pewnością dostosowuje się do obecnie panujących trendów. Może być on tworzony z różnego rodzaju materiałów, wśród których można wymienić między innymi płytki gresowe lub ceramiczne. Chevron płytki, a także jodełka płytki są idealnym rozwiązaniem na podłogę, które w szczególności sprawdza się w takich pomieszczeniach jak łazienka i kuchnia. Wykonanie podłóg w tym stylu z tego rodzaju materiału idealnie wpisuje się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza. Warto wybrać materiały w stonowanej kolorystyce, takiej jak delikatne beże i brązy, które są doskonałym kolorem na każdą podłogę.