Bakterie do szamba – skuteczne i niezbędne

Bakterie do szamba

Bakterie do szamba – skuteczne i niezbędne

Szambo jest niezbędnym elementem o ogrodzie, jeśli nie ma możliwości podłączenia działki do sieci kanalizacyjnej. Szambo wymaga dobrej pielęgnacji. Ważnym elementem są specjalistyczne bakterie.

Czy trzeba czyścić szambo?

Do szamba trafia wiele zanieczyszczeń, które powodują liczne zatory. Aby zniwelować tą możliwość należy regularnie go czyścić, co zagwarantuje dobrą drożność zbiornika. Dodatkowo można uniknąć również powstawania osadów – powodują one zmniejszenie się pojemności szamba. Gdy jest ono regularnie czyszczone, wtedy nieprzyjemne zapachy nie wydobywają się.

Bakterie do szamba – zalety

Bakterie do szamba odpowiedzialne są za liczne zadania, jak:
– neutralizacja zapachów,
– rozpuszczanie osadów,
– czy zapobieganie zatorom.

Przyczyną tworzenia się nieprzyjemnych zapachów jest wolna fermentacja nieczystości, dlatego każdy właściciel zbiornika na ścieki powinien zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Dodatkowo rozpuszczają ciężki i gęsty muł oraz wiele innych nieczystości. Na tej stronie można dowiedzieć się więcej praktycznych informacji na tem temat.

Bakterie do szamba

Ważne bezpieczeństwo!

Bakterii do szamba nie należy się obawiać, gdyż nie wpływają źle na domowników i instalację. Często zawierają szczepy bakterii, które pojawiają się w szambie naturalnie. Dzięki temu są one bardzo skuteczne, ale i bezpieczne dla zwierząt, środowiska, ludzi oraz zbiornika. Dodatkowo nie wywołują żadnych korozji. Co ważne, regularne stosowanie pozwala na ograniczenie występowania w ściekach drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na otoczenie.

Bakterie do szamba gwarantują porządek czy czystość. Bez wątpienia, każdy właściciel powinien posiadać te specjalne preparaty, aby w każdym momencie ich móc użyć.