Parapety wewnętrzne z konglomeratu, kompozytu oraz z kamienia

Parapet wewnetrzny

Parapety wewnętrzne z konglomeratu, kompozytu oraz z kamienia

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju materiałów, z których można wykonać parapet wewnętrzny. Jest on nieodłącznym elementem różnego rodzaju wnęk okiennych w wielu budynkach nie tylko mieszkalnych, ale także biurowych. Parapet wewnętrzny może pełnić wiele istotnych funkcji – dzięki nim zyskuje się dodatkową przestrzeń na różnego rodzaju przedmioty. Co więcej, w okresie grzewczym parapety wewnętrzne z powodzeniem oddzielają ciepłe powietrze z grzejników od zimnego, które wpada przez okno. Dzięki temu parapet skutecznie ogranicza ryzyko ochładzania się powietrza, które zostało ogrzane. Jaki materiał na parapet wewnętrzny wybrać, aby jak najlepiej spełniał on swoją funkcję?

Parapety wewnętrzne z konglomeratu

Parapety tego typu są doskonałe do kuchni oraz łazienki, bo są odporne na działanie wilgoci. Dzięki temu, że podczas ich tworzenia zazwyczaj stosuje się domieszkę naturalnego kruszywa produkt, jakim jest konglomerat może z powodzeniem zastępować kamień pod kątem wizualnym, jest on niego jednak sporo tańszy.

Parapety wewnętrzne z kompozytu

Tego rodzaju parapety powstają z mieszanki wodorotlenku glinu oraz żywicy akrylowej. Czasami dodaje się także różnego rodzaju pigmenty, które mają za zadanie nadać kolor parapetu. Produkt tego typu jest odporny na ścieranie, jednakże można go z łatwością zarysować.

Parapet wewnetrzny

Parapety wewnętrzne z kamienia

Są parapety odporne na uszkodzenia oraz niezwykle trwałe. Zazwyczaj produkuje się je z kamienia naturalnego, czyli marmuru lub też granitu, dzięki czemu są bardzo wysokiej jakości. Parapety z kamienia naturalnego wyróżniają się także pod kątem wizualnym i pasują zarówno do wnętrz o tradycyjnym wystroju, jak i nowoczesnym. Mogą z powodzeniem służyć przez wiele lat – oczywiście pod warunkiem, że będą zabezpieczane przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami.