Drzwi prysznicowe – trafny wybór

Drzwi prysznicowe – trafny wybór

Gdy decydujemy się na budowę lub remont łazienki, ważnym elementem jest zakup prysznica. Po znalezieniu dla niego miejsca w łazience należy pomyśleć jakie drzwi prysznicowe chcemy wybrać. Jak znaleźć idealne drzwi prysznicowe które będą nam odpowiadały pod każdym względem?

Wybór drzwi prysznicowych

Najważniejsze w doborze drzwi prysznicowych. Patrząc na obecną modę należałoby znaleźć coś prostego i minimalistycznego, a z drugiej strony eleganckiego i nowatorskiego. Coraz popularniejsze robią się proste i lekkie ścianki prysznicowe, a ciężkie kabiny powoli znikają. Ważnym jest zwrócenie uwagi czy na prysznic jest specjalnie wyznaczone miejsce w łazience, czy będzie to prysznic narożnikowy. Spojrzeć trzeba też na ilość przestrzeni dookoła.

Jeżeli zdecydowalibyśmy się na drzwi otwierane potrzebujemy przestrzeni z przodu. Gdy mówimy o drzwiach przesuwanych, trzeba mieć miejsce po bokach. Drzwi dopasować należy również do kształtu kabiny.

Prostokątne drzwi niekoniecznie będą pasować do owalnej kabiny prysznicowej, podobnie w drugą stronę

Na co zwrócić uwagę?

Drzwi prysznicowe powinny być przeźroczyste i bez większej ilości wzorów. Przeszklona kabina wraz z mało rzucającymi się drzwiami sprawia, że wnętrze prysznica wydaje się nieoddzielone od łazienki żadną barierą.

Jeśli chcemy profilować drzwi, ostatnio w modzie jest styl loftowy do drzwi prysznicowych. Należy pamiętać oczywiście o jakości drzwi prysznicowych. Sprawdzić należy sprawność otwierania i zamykania (powinno być to łatwe i bezproblemowe, a jednocześnie zamknięcie powinno być szczelne).

Powinno się zwrócić uwagę na trwałość profili i zawiasów, by prysznic starczył na jak najdłużej. Spojrzenie na uszczelki może oszczędzić nam wielu przykrych problemów.

Powinny być łatwe do zdjęcia i proste w usuwaniu wszelkiego zabrudzenia.

Znalezienie drzwi prysznicowych nie jest rzeczą skomplikowaną, jednak warto zwrócić na nie uwagę by uniknąć w przyszłości potencjalnych problemów