Hamaki do ogrodu i na balkon – najciekawsze propozycje

Hamaki do ogrodu i na balkon – najciekawsze propozycje

Nad zakupem hamaka zastanawia się wiele osób. Zamontowanie tego typu akcesorium w strefie relaksu jest zwykle opcją bardzo cenioną przez użytkowników. Choć najczęściej pojawiają się one w ogrodach, doskonale sprawdzają się też na tarasach i balkonach. Wśród przedmiotów z tej kategorii pojawia się jednak wiele różnorodnych modeli. Jakie ciekawe propozycje można wśród nich odnaleźć i na które warto się zdecydować?

Klasyczne hamaki do każdej przestrzeni

Wśród popularnych rozwiązań odnaleźć można:
– standardowe akcesoria jednoosobowe,
– większe modele,
– hamaki z własnym stelażem.
Pierwsze spośród wymienionych to najczęstszy wybór. Są bowiem najbardziej powszechnie dostępne. Warto wiedzieć, że tego typu akcesoria wykonuje się z różnych tworzyw. Dzieli się je na modele sznurkowe i hamaki materiałowe – sprawdź więcej. Pierwsze z nich trafiają zwykle w gust miłośników stylu boho. Płócienne akcesoria doskonale sprawdzą się w większości sytuacji. Zaleca się jednak zwrócić uwagę na rodzaj włókien wykorzystanych do ich produkcji. Syntetyczne materiały, takie jak nylon czy poliester zwykle nie zaliczają się do najlepiej przepuszczających powietrze. Mogą być jednak stosunkowo trwałe i szybko wysychać. Klasyczny, jednoosobowy hamak będzie korzystnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która pragnie się zrelaksować.

Mniej popularne modele

Ciekawym rozwiązaniem jest też hamak 2 osobowy. Choć charakteryzuje się większymi wymiarami, może być dobrą opcją nie tylko do ogrodu, ale i na taras. W tej drugiej sytuacji warto zdecydować się na model z własnym stelażem. Dzięki temu montaż nie przysporzy wielu kłopotów. W konstrukcje podtrzymujące wyposażone są również modele takie jak hamak bujany. Ten ostatni będzie wspaniałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Delikatne kołysanie ułatwi zapadnięcie w drzemkę. Hamak warto dopasować również do własnego gustu.