Gres polerowany – czy warto wybrać go do łazienki?

Gres polerowany - czy warto wybrać go do łazienki

Gres polerowany – czy warto wybrać go do łazienki?

Płytki gresowe w łazience cechują się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na wilgoć tam panującą. Nie tracą przy tym swoich właściwości estetycznych. Z pewnością z tego powodu są one częstym wyborem podczas urządzania lub generalnego remontu łazienki. Płytki gresowe dostępne są zarówno jako płytki wielkoformatowe, jak i jako malutkie mozaiki. Bez trudu można, więc dobrać ich wygląd do wybranej aranżacji łazienki.

Gres polerowany – dlaczego sprawdzi się w łazience?

Gres polerowany jest niezwykle odporny na warunki, jakie panują w łazience. Z tego względu z pewnością cieszy się zaufaniem wśród wielu klientów. Trzeba jednak pamiętać, że może być on nieco śliski. Gres polerowany jest delikatnym materiałem podatnym na zabrudzenia warto, więc zastosować go w łazience, która nie jest użytkowana przez wiele osób. Dzięki temu będzie zachwycał on przez długi czas. Jest połyskliwy, przez co ma niezwykle elegancki wygląd. Tworzy tym samym szczególny wytworny klimat w pomieszczeniu. Z powodzeniem może imitować wygląd kamieni szlachetnych, a bogactwo wzorów i kolorów, w jakich jest on dostępny tworzy praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

gres polerowany użyty w nowoczesnej łazience

Jak powstaje gres polerowany?

Płytki z gresu polerowanego są niezwykle efektowne, ale i potrzebują dużego zaangażowania, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w nienagannej czystości. Gres polerowany powstaje w trakcie produkcji płytek poprzez ich polerowanie. Może on być:

  • polerowany przed wypalaniem,
  • polerowany po wypaleniu,
  • półpolerowany.

Przed wyborem płytek z gresu polerowanego do łazienki warto zapoznać się szczegółowo z ich właściwościami i dobrać takie, które perfekcyjnie będą współgrały z całością aranżacji wnętrza. Gres polerowany podczas kontaktu z wodą staje się śliski, przez co posiadając go na posadzce trzeba zachować szczególną ostrożność podczas kąpieli.