Zrób to sam – materiały naprawcze do mebli

Zrób to sam - zestaw naprawczy do paneli

Zrób to sam – materiały naprawcze do mebli

Pojawienie się niechcianej rysy na nowo zakupionych meblach może być frustrujące. Tym niemniej, zdarza się dość często – zwłaszcza gdy w gronie domowników posiadamy czworonoga lub małe dzieci. Choć trudno uniknąć tego typu usterek, można w łatwy sposób je usunąć korzystając z gotowych materiałów naprawczych do mebli czy paneli.

Wosk naprawczy do paneli i mebli – co to jest?

Na rynku dostępne są gotowe woski naprawcze do paneli i mebli umożliwiające retuszowanie obić, pęknięć i rys na drewnianych i drewnopodobnych materiałach. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany kolorystycznie wariant i można przystąpić do korygowania usterek. W większości przypadków do wosku będzie dołączona instrukcja użycia.

Zestaw naprawczy do paneli – sposób użycia

Zestaw naprawczy do paneli zawiera wosk i potrzebne do jego podgrzania i nałożenia na rysę narzędzia. Po odpowiednim przygotowaniu rysy i upewnieniu się, że nie pozostały w niej cząstki drewna należy stopniowo wypełniać ją podgrzanym woskiem. Zestawy naprawcze do paneli można kupić za cenę w granicach stu złotych.

zestaw naprawczy do paneli

Materiały naprawcze do mebli – rodzaje

Poza woskami, w celu zatuszowania widocznych na meblach uszkodzeń można korzystać z przeznaczonych do tego celu pisaków lub lakierów. Sztyft retuszerski, mający uniwersalne zastosowanie, pozwala na naprawę odbarwień, zadrapań, pęknięć oraz rys w drewnie i materiałach drewnopochodnych. Tym sposobem, przy niewielkim nakładzie pracy i środków uzyskamy odnowiony mebel o nieskazitelnym wyglądzie.