Jakiego rodzaju parawan nawannowy wybrać?

parawan nawannowy

Jakiego rodzaju parawan nawannowy wybrać?

Parawan nawannowy stał się ostatnimi czasy jednym z najczęściej wybieranych dodatków do łazienki. Dzięki niemu zwykłą wannę można zamienić w prysznic, co nie tylko znacznie oszczędza ilość miejsca w łazience, lecz dodatkowo poprawia w ogromnym stopniu jej funkcjonalność. Jak się jednak okazuje, do maksymalnie efektywnego wykorzystania wanny w roli prysznica koniecznie trzeba wybrać odpowiedni parawan. Jakie są zatem najpopularniejsze jego rodzaje na rynku?

Parawan nawannowy harmonijkowy

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem parawanu jest model harmonijkowy. Zbudowany jest on z kilku części, najczęściej od 2 do 7, które składają się na siebie w sposób przypominający harmonijkę. Takie rozwiązanie powoduje, że cała konstrukcja, jak i sposób jej montażu są bardzo proste i wygodne. Wpływa to rzecz jasna na niską cenę takiego modelu.
Wadą jest jednak to, że jakość konstrukcji w tym wypadku nie jest najlepsza. W przeważającej większości modeli szyba prysznicowa do wanny wykonana jest z pleksi, aby miała możliwie jak najniższą wagę.

Parawan nawannowy przesuwany

Innego typu bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach, jest parawan nawannowy przesuwany. Jest to model, który również składa się z kilku części, lecz nie jest on składany jak poprzedni, lecz wysuwany. Jak można się więc łatwo domyślić, najważniejszym elementem w tym wypadku są specjalne prowadnice, po których poruszają się skrzydła parawanu.
Taki model jest z pewnością bardzo wygodny, ponieważ składanie i rozkładanie jest tu niezwykle proste. Co więcej, jest to wersja bardzo efektowna, która na pewno wpływać będzie na wygląd łazienki. Niestety niewątpliwą wadą tego rozwiązania jest jego bardzo duża inwazyjność w łazience, ponieważ wymaga to położenia na wannie prowadnic. Oczywiście tak skomplikowana konstrukcja w wyraźny sposób wpływa na cenę takiego modelu. Nie da się również ukryć, że całość zajmuje dość sporo miejsca.