Domki typu stodoła cenione za minimalizm i funkcjonalność

domek typu stodoła

Domki typu stodoła cenione za minimalizm i funkcjonalność

Domki typu stodoła nawiązujące do eklektycznego stylu bardzo dobrze przyjęły się w polskiej kulturze. Po takie projekty domów sięgają osoby, którym zależy na wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności oraz przede wszystkim walorach użytkowych. Na uwagę zasługują także aspekty wizualne, gdyż takie budownictwo bardzo ciekawie się prezentuje i wzbudza zainteresowanie.

Domki w minimalistycznym stylu

domek typu stodoła

To budownictwo wyróżnia się także minimalistyczną formą. Budynki w typie stodoły przypominają wiejskie zabudowania, kojarzą się one z sielskim klimatem. Mają one prostą i zwartą bryłę, pokryte są dwuspadowym dachem bez okapu. Warto również zauważyć, że tego typu budownictwo posiada najczęściej jedną bądź dwie kondygnacje. Elewacja nawiązuje do stylu industrialnego, pokryta jest ona najczęściej kamieniem bądź kompozytem drewnianym w jasnym bądź ciemniejszym odcieniu. Dzięki temu bryła wygląda dosyć surowo, jednak wyróżnia ją charakter i wyjątkowy wygląd.

Nowoczesne budynki w typie stodoły – czym się wyróżniają?

W pomieszczeniach znajdują się duże przeszklenia, a salon wyposażony jest w wysoki sufit. Pokój ten najczęściej sięga pod sam sufit i ma odkrytą więźbę. Nowoczesne domki typu stodoła projektowane są pod kątem aktualnie panującej mody. Ponadto w takich domkach nie brakuje rozwiązań energooszczędnych. Już samo zastosowanie dużej ilości przeszkleń wpływa korzystnie na kwestie ciepła. W budynku znajdują się duże, przestronne pokoje. Najczęściej salon łączony jest z jadalnią bądź aneksem kuchennym.