Lamele na ścianę – trend ostatnich lat

panele tapicerowane ścienne

Lamele na ścianę – trend ostatnich lat

W wielu aranżacjach wnętrzarskich możemy spotkać się z motywem lameli. Coraz więcej osób starannie dobiera kompozycje, które ubogacą pomieszczenia ich domów. Jednym z takich elementów są wspomniane lamele.

Wnętrzarski trend

Lamele są to, innymi słowy, listwy ozdobne na ścianę. Występują w formie pojedynczych listew montowanych do ściany. Jeszcze do niedawna były jedynie ciekawostką. Jednak w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność.

Lamele – zalety

Listwy ozdobne montowane do ścian mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że możemy stworzyć dekorację w postaci 3D, która nie jest tylko imitacją, lecz faktycznie przestrzenną formą.

Lamele są oryginalną propozycją dla osób chcących podkreślić własne pomieszczenia. Niekiedy wystarczy kilka lameli, aby stworzyć ciekawy efekt. Ponadto warto podkreślić, że koszt ich założenia nie jest duży, a efekt powalający. Są proste w montażu – można je dokleić do ściany, co odciąży nas od wiercenia dziur i niszczenia ścian. Sięgając po lamele możemy ukryć na przykład starą i niezbyt dobrze prezentującą się ścianę. Producenci listew ściennych, mają w swej ofercie profile wypełniające widoczne przestrzenie pomiędzy lamelami.

Stylowe lamele na ściane

Dobór koloru

Na rynku dostępne są najczęściej lamele w kolorach drewnopodobnych, ale także znajdziemy ciemniejsze odcienie, aż do grafitu. Jedne będą świetnie komponować się z surowym wnętrzem, inne ocieplą przytulne pomieszczenia. Wszystko zależy od naszych preferencji i gustu. Wiele wersji kolorystycznych można znaleźć na stronie GoldDoor.pl.

Lamele na ścianie, choć dla wielu są nowością dostępną na rynku, zyskują coraz więcej zwolenników. I nie ma się co dziwić, gdyż ozdobione nimi pomieszczenia zyskują indywidualnego charakteru i nadają całości głębi.