Oznaczanie roślin za pomocą etykiet i metek

Oznaczanie roślin za pomocą etykiet i metek

Jeśli rozwijasz działalność polegającą na sprzedaży sadzonek, kwiatów lub innych roślin kwiatowych, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć opcje etykietowania. Pozwoli to na usystematyzowanie asortymentu, szybsze śledzenie towarów i przyspieszenie procesu wysyłki. Etykietowanie roślin za pomocą przywieszek i etykiet służy także do identyfikacji ich odmian, informacji dotyczących pielęgnacji, podlewania, terminu sadzenia itp.

Etykiety do opisania roślin

etykiety-do-roslinDobrze się zginają, mają niewielki ciężar i są mocno przymocowane do pni lub gałęzi sadzonek, kwiatów lub roślin egzotycznych. Etykiety tego typu są wykonane z materiałów polimerowych, które nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych, wysokich temperatur lub dużej wilgotności. W sklepie OtoRolny kupimy etykiety do roślin hurtowo: https://otorolny.pl/etykiety-szkolkarskie.

Zawieszki na kołki

Etykiety do roślin są wykonane z wytrzymałego materiału PET, który jest dostępny w sprzedaży w rolkach. Jeden rząd tego produktu do znakowania zawiera 3-5 „kołków”. „Kołki” są przeznaczone do umieszczania w ziemi i dlatego są najczęściej stosowane do oznaczania roślin w pomieszczeniach.

Etykiety samoprzylepne

Ten rodzaj znakowania jest najtańszy w porównaniu z „kołkami” i „pętlami”. Można je przymocować do doniczki, wazonu lub skrzynki, a także do plastikowej torby z ziemią lub nawozem. Ich główną wadą jest to, że nie są odporne na zabrudzenia i wilgoć, a wydrukowane informacje szybko ulegają zniekształceniu na skutek tarcia.