Nowoczesne lampy do każdego typu pomieszczenia

Nowoczesne lampy do każdego typu pomieszczenia

W nowoczesnych, przestrzennych wnętrzach niebanalną rolę odgrywa dobór odpowiedniego oświetlenia. Nowoczesne lampy muszą spełniać nie tylko funkcje oświetleniowe, ale także być dekoracją pomieszczenia, dobraną pod względem stylu i kolorystyki.

Co charakteryzuje lampy nowoczesne?

Lampy nowoczesne wybierane będą do aranżacji pomieszczeń urządzonych w innowacyjnym stylu, charakteryzującym się minimalizmem i prostotą. Lampy do takich wnętrz muszą nie tylko pasować do tego stylu, ale również go podkreślać. Nowoczesne lampy wyróżniają się prostą formą i stonowaną kolorystyką. Lampy w stylu nowoczesnym to głównie szkło i metal. Przeważają w nich geometryczne wzory w barwach szarości czy beżu, najczęściej o metalicznych wykończeniach. Również lampa w połączonej kolorystyce bieli i czerni sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. W asortymencie znajdą się lampy służące do głównego, centralnego oświetlenia, jak również przeznaczone do oświetlenia wybranych punktowo miejsc.

Jakie lampy wybrać do salonu i sypialni?

W zależności od miejsca przeznaczenia, różny może być rodzaj zamontowanej lampy. W nowatorsko wyposażonych salonach świetnym wyborem będą nowoczesne lampy stojące. Charakteryzują się ciekawą, dynamiczną formą, a przy tym są wyjątkowo stabilne. Najmodniejszym akcentem nowoczesnego salonu będzie trójnóg – lampa podłogowa zachwycająca swoją prostotą. Równie elegancko prezentować się będzie lampa w oryginalnej formie łuku. W sypialni warto wybrać do oświetlenia sufitowego nowoczesne, dekoracyjne typy żyrandoli, delikatnie rozpraszające światło. Sprawdzą się również plafony, wyróżniające się estetycznym i awangardowym wzornictwem. Do punktowego oświetlenia najlepsze będą lampy wiszące i kinkiety o nowym, minimalistycznym stylu – prostych kształtach i subtelnej kolorystyce.

Nowoczesne lampy do kuchni i łazienki

W kuchni i jadalni dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie lamp wiszących – ciekawym akcentem będzie umieszczenie ich tuż nad stołem. Światło o ciepłej barwie nada miejscu spożywania posiłków swoisty, niepowtarzalny klimat, a dekoracyjność lampy dodatkowo go podkreśli i wyeksponuje. W nowoczesnej kuchni sprawdzi się także oświetlenie w formie oczek sufitowych umieszczonych nad blatami. Nowoczesne lampy wiszące można również zainstalować w łazience. Będą tu stanowić bardziej akcent dekoracyjny, uwydatniając minimalistyczną aranżację miejsca.

Ważnym punktem każdego domu i mieszkania jest ogród, taras, czy balkon. Właściwy dobór oświetlenia sprawi, że stanie się on niejako przedłużeniem wnętrza. Tu najbardziej sprawdzą się kinkiety i ogrodowe lampy stojące, harmonijnie powiązane ze stylistyką pomieszczeń.