W tych sytuacjach zawsze używaj bakterii do oczyszczalni

Skuteczne bakterie do szamba

W tych sytuacjach zawsze używaj bakterii do oczyszczalni

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oczyszczalni drenażowej, czy też biologicznej istnieje szereg sytuacji, kiedy preparaty z bakteriami są konieczne. Pozwalają one zwiększyć obfitość i różnorodność flory bakteryjnej, a tym samym usprawniają działanie oczyszczalni.

Czy bakterie należy dodawać regularnie?

Zdania w tej kwestii są podzielone. Prawidłowo działająca oczyszczalnia teoretycznie powinna być w stanie utrzymać odpowiednią ilość bakterii oraz zadbać o ich żywotność. Zdarzają się jednak sytuacje, często niezależne od domowników, które mogą zaburzyć równowagę. W takiej sytuacji należy bezdyskusyjnie dodać bakterie do oczyszczalni.

Mowa m.in. o długim urlopie poza domem. Niedostarczanie świeżych ścieków przed dłuższy czas doprowadzi do zmniejsza liczebności bakterii. Dlatego po każdych wakacjach należy zastosować odpowiedni preparat. Będzie to tym bardziej konieczne w okresie zimowym. Jeżeli brak dopływu ścieków doprowadzi do zamarznięcia odpadów, będzie to miało bardzo zły wpływ na żyjące w zbiorniku mikroorganizmy.

Skuteczne bakterie do szamba

Inną sytuacją, w której wato dodać bakterie do oczyszczalni jest okres poświąteczny. Źle znoszą one kontakt z detergentami. Biorąc pod uwagę, że czas przed świętami to okres wzmożonych porządków domowych, można mieć pewność, że do oczyszczalni dostanie się duża ilość detergentów. Ich obecność z pewnością wpływ na żywotność bakterii. Jakie są inne sytuacje, gdy warto dodać preparat?

– gdy do oczyszczalni dostanie się dużo tłuszczów,
– gdy dojdzie do awarii i problemów z napowietrzaniem.