Nowoczesne rolety dzień noc alternatywą dla tradycyjnych osłon

Nowoczesne rolety dzień noc alternatywą dla tradycyjnych osłon

Wewnętrzne osłony okienne w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością. Najchętniej kupowane przez klientów są tradycyjne rolety materiałowe, które są tanie i funkcjonalne. W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane są także rolety dzień noc, które wyróżniają się efektownym wyglądem. Warto przyjrzeć im się bliżej i poznać ich najważniejsze cechy.

Czym są rolety dzień noc i jakie są ich rodzaje

W tradycyjnych roletach materiałowych poziom zaciemnienia pomieszczenia reguluje się poprzez podnoszenie lub opuszczanie tkaniny. W przypadku rolet dzień noc ilość światła wpadającego przez okna może być regulowana również w inny sposób. Tego rodzaju osłony okienne zbudowane są z ułożonych naprzemiennie poziomych pasów. Jeden z zastosowanych materiałów jest transparentny, drugi nie przepuszcza promieni słonecznych. Poprzez zmianę położenia pasów możliwe jest zwiększanie lub zmniejszanie prześwitu między nimi, a co za tym idzie precyzyjne regulowanie poziomu zaciemnienia.

W sprzedaży znaleźć można kilka rodzajów rolet dzień noc. Najtańsze w zakupie są konstrukcje mini, mocowane do ramy okna za pomocą haczyków bądź taśm samoprzylepnych. Dostępne w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych, sprawdzają się w przypadku niewielkich otworów okiennych. W dużych pomieszczeniach lepiej prezentują się rolety wolnowiszące. Tego rodzaju konstrukcje zastępują tradycyjne firany i świetnie wyglądają w przestronnych salonach urządzonych w nowoczesnym stylu. Trzecią grupę stanowią rolety dzień noc w kasecie. Dzięki temu, że materiał chowa się kasecie i jest niewidoczny po zwinięciu, produkty te uznawane są za najbardziej stylowe i eleganckie. Dodatkowym atutem są boczne prowadnice, które skutecznie chronią przed powstawaniem prześwitów świetlnych po zaciemnieniu pomieszczenia.

Estetyczna i funkcjonalna roleta dzień noc w kasecie

Roleta dzień noc w kasecie firmy Lestore wyróżnia się funkcjonalnością oraz estetycznym wyglądem. Tego rodzaju konstrukcje pełnią funkcję dekoracyjną i mogą być z powodzeniem stosowane w salonie, pokoju dziennym, dziecięcym, a także w sypialni. Sterowanie roletami odbywa się za pomocą łańcuszka. Stosowane rozwiązanie jest trwałe, nie nastręcza użytkownikom żadnych trudności i pozwala na precyzyjną regulację poziomu zaciemnienia wnętrza.

Obecnie do dyspozycji użytkowników jest ogromna ilość kolorów i wzorów, które można dostosować do wystroju wnętrza. Tkaniny używane do wytwarzania rolet są trwałe i odporne na zabrudzenia. Ich czyszczenie polega na przetarciu materiału wilgotną szmatką. Możliwość zamawiania produktu pod konkretny wymiar pozwala na zakrywanie okien w nietypowych rozmiarach.

Roleta dzień noc w kasecie jest także łatwa w montażu. W zależności od preferencji domowników możliwe jest zamocowanie kasety na ścianie, suficie, w otworze okiennym lub na nim. Odpowiednio dobrane rolety optycznie powiększają wnętrza, zapewniają prywatność oraz optymalną ilość światła. Duża ilość dostępnych modeli pozwala znaleźć produkt precyzyjnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań każdego klienta.