Jaka suszarka do naczyń będzie najlepsza?

suszarka do naczyń

Jaka suszarka do naczyń będzie najlepsza?

Wybierając akcesoria do kuchni, warto zwracać uwagę nie tylko na ich estetykę, ale również funkcjonalność. Jednym z ważniejszych akcesoriów znajdujących zastosowanie w prawie każdej kuchni jest suszarka do naczyń. Można ją schować w jednej z szafek lub zostawić na zewnątrz. Czym się wyróżnia? Jakie cechy wykazuje idealny ociekacz do naczyń?

Kuchenna suszarka do naczyń – rodzaje produktu

Ociekacz do naczyń służy do suszenia umytych naczyń. Jego konstrukcja umożliwia ściekanie wody, która gromadzi się w jednym, wyznaczonym miejscu. Ponadto budowa suszarki pozwala na wygodne ułożenie poszczególnych naczyń. Znajdują się w niej miejsca wyznaczone na talerze, większe naczynia czy sztućce. Z łatwością można również suszarkę umyć, rozdzielając jej kolejne elementy i opróżniając zgromadzoną wodę. Poszczególne modele różnią się pod względem montażu, budowy czy materiału wykonania. Na https://www.e-sas.pl/ociekacze-na-naczynia dostępne są między innymi suszarki:

  • wolnostojące,
  • wielopoziomowe,
  • wewnętrzne – chowane do szafki,
  • wiszące,
  • relingowe.

suszarka do naczyń

Jaką suszarkę do naczyń kupić?

Wybierając suszarkę do naczyń, warto zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry, które decydują zarówno o jej funkcjonalności, jak i użyteczności. Podstawowym kryterium jest rozmiar ociekacza. Należy dopasować go do wymiarów szafki lub blatu, dlatego wcześniej należy zmierzyć dostępną przestrzeń. Kolejnym kryterium jest materiał wykonania (plastik, metal), rodzaj montażu i instalacji czy sposób czyszczenia i pielęgnacji. Warto również sprawdzić, czy suszarka do naczyńzostała wyposażona w akcesoria dodatkowe. Na koniec pozostaje kwestia ceny i producenta.