Pusta przestrzeń na ścianach

mapa na ścianę

Pusta przestrzeń na ścianach

Podczas wystroju wnętrz bardzo ważna jest spójność wszystkich elementów. Warto pomyśleć o każdym szczególe. Często zdarza się, że w mieszkaniach ściany pozostają puste, pomalowane w jednym kolorze. Dostępnych jest wiele pomysłów na urozmaicenie tej powietrzni jak obrazy, plakaty, zdjęcia. Wyjątkową ozdobą może być również mapa świata powieszona na ścianie.

Kształt 3D

Na rynku możemy dostać wiele rodzajów map świata na ściany. Jedną z nich są trójwymiarowe kształty kontynentów, które po umiejscowieniu na powierzchni tworzą całość. Wariacji tego rodzaju ozdoby jest mnóstwo. Zaczynając od tych drewnianych, po kolorowe, czarne, białe, kończąc na lustrzanych i złotych. Dzięki takim kombinacjom kolorystycznym można dopasować elementy do wystroju naszego wnętrza. Świetnie się sprawdzi jako urozmaicenie ścian w stylu nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym czy eklektycznym.

Mapa zdrapka

Dla miłośników podróży świetnym rozwiązaniem jest mapa świata na ścianę (link) w postaci zdrapki. Po wycieczce do danego regionu, ten obszar można zdrapać z planszy. W łatwy sposób można śledzić miejsca na świecie, które już się widziało. Podczas wizyt znajomych taka mapa jest punktem w domu do rozpoczęcia podróżniczych rozmów o wycieczkach odbytych w ostatnim czasie. Taki plakat jest też cudownym pomysłem na prezent dla pasjonata podróżowania lub na tzw. „parapetówkę”.

Korkowa mapa świata na ścianie

mapa na ścianę

Jako dodatek w pomieszczeniu można pójść w ekologiczną stronę stawiając na kontynenty wykonane z korka. W tym wypadku mapa na ścianie ma też oprócz ozdobnej funkcji, również użyteczną. Może ona posłużyć jako miejsce planowania nowych podróży. Można w nią wbijać pinezki, przypinać dodatkowe, cenne informacje, tworzyć drogi sznurkami lub nitkami. Zmieści ona również kilka zdjęć z ulubionych i wyjątkowych miejsc już odwiedzonych.