Piękny balkon? Zadbaj o płytki!

Piękny balkon? Zadbaj o płytki!

Dla jednych jest przedłużeniem salonu, dla innych – namiastką ogrodu. Balkon może stać się miejscem bardzo ważnym, szczególnie dla mieszkańców wielkich miast, zatem troska o jego wygląd staje się sprawą bardzo ważną. Od czego zacząć jego urządzanie? Od wyboru odpowiednich płytek balkonowych.

Trwałość to podstawa

Wybierając płytki na balkon, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich trwałość. Idealne rozwiązanie to solidne płytki, które będą odporne na deszcz, mróz oraz na wysokie temperatury. Płytki takie powinny być również odporne na ścieranie, gdyż aby utrzymać balkon w czystości, będziemy go musieli dość często myć – szczególnie po intensywnych deszczach.

Jakie rodzaje płytek na balkon sprawdzają się najlepiej? Powodzeniem cieszą się płytki gresu szkliwionego oraz płytki klinkierowe. Warto też postawić na nieszkliwione płytki gresowe, szczególnie te, które wykonano w technologii podwójnego zasypu. Warto też sprawdzić, czy wybrane płytki na balkon są mrozoodporne. Jeśli tak, powinien się na nich pojawić znak w postaci płatka śniegu – home100.pl/plytki-na-balkon.

Jak wybrać płytki, które staną się ozdobą balkonu?

Płytki, które pojawią się na posadzce oraz na ścianach zewnętrznych, powinny się też pięknie prezentować. Dzięki temu staną się wspaniałą ozdobą tego miejsca i sprawią, że na balkonie będziemy jeszcze chętniej wypoczywać.
Na co warto postawić? Na neutralne wzory i kolory, dzięki czemu bez względu na to, jakie kwiaty pojawią się na naszym balkonie, lub jakie meble wypoczynkowe na nim ustawimy, będzie się on prezentował wspaniale. Płytki imitujące kamień, utrzymane w jasnych barwach, to bardzo dobra propozycja. Można też sięgnąć po ciemniejsze płytki, które pokryją posadzkę balkonu i sprawią, że zabrudzenia staną się mniej widoczne. W chwili, gdy balkon jest dobrze widoczny z salonu (a dzieje się tak w tych domach, w których pojawiają się duże, szklane okna) warto zadbać o to, by swym stylem nie odbiegał on zbytnio od wyglądu salonu. W ten oto sposób stanie się jego naturalnym przedłużeniem i ozdobą, która będzie cieszyć oczy naszych gości.