Tunel foliowy- tunelem do sukcesu ogrodniczego.

tunel foliowy

Tunel foliowy- tunelem do sukcesu ogrodniczego.

 

Tunel ogrodowy, jest instalacją, która pomaga w uprawie roślin wrażliwych na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku wielkiej uprawy można spotkać okazał pod względem rozmiaru tunel i bardziej skomplikowany technicznie, w którym panuje jednostajny mikroklimat, ściśle dopasowany pod monokulturę znajdującą się wewnątrz tunelu foliowego. Jednakże najbardziej powszechny to niewielki rozmiarem, prosty tunel ogrodowy, w którego wnętrzu uprawiane są zróżnicowane rośliny, najczęściej warzywa.

Możliwości uprawy tunelowej

Dzięki zdolności do wytworzenia konkretnego mikroklimatu przy tego rodzaju uprawie można śmiało eksperymentować z roślinami. Jedynym w tym przypadku ograniczeniem jest pracowitość i kreatywność. Środkowo europejski klimat naturalnie nie sprzyja wzrostowi roślin tropikalnych, ale odpowiednie sterowanie światłem, wilgotnością i temperaturą wewnątrz może przynieść zaskakujące efekty, a dokładając do tego odpowiedni grunt do uprawy sukces jest pewien, bo rośliny będą posiadać warunki takie, gdzie występują naturalnie, a nawet lepsze.tunel foliowy

Optymalność w zastosowania tunelu foliowego

Niezależnie od zamiaru upraw, warto zastanowić się i sprawdzić jakie dokładnie warunki są odpowiednie do wzrostu, rozwoju i rozmnażania się roślin, które chcemy uprawiać, bo może się okazać, że wystarczy niewielki tunel foliowy z prostą konstrukcją, jeśli dane warzywo nie wymaga bardzo stabilnej temperatury oraz wilgotności. W przypadku uprawy, która wykazuje się wyższą wrażliwością na zmienność atmosfery odpowiedni będzie, bardziej zaawansowany technicznie tunel ogrodowy, który wytworzy stabilny mikroklimat łatwy w kontroli dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom, które oferuje. Bogata oferta tuneli  foliowych, dostępna tutaj.