Dmuchawa karcher do liści – czym jest, jakie mogą być jej rodzaje?

Dmuchawa karcher do liści – czym jest, jakie mogą być jej rodzaje?

Dmuchawa karcher do liści jest urządzeniem, które w wygodny i szybki sposób, pomaga w uporządkowaniu powierzchni przed domem i w ogrodzie. Przy pomocy strumienia powietrza dmuchawy karcher przemieszczają liście, oraz inne niewielkie elementy, takie jak małe kamyki, piasek, igliwia, szyszki, małe gałązki oraz skoszoną trawę.

Dmuchawa zastępuje zatem tradycyjne grabie czy miotłę. Może być również niezbędna do usunięcia niewielkich gałęzi, na przykład po obcięciu żywopłotu, oczyszczeniu żwirowych powierzchni, których nie sposób zgrabić czy zamieść, ale również celem pozbycia się delikatnego śniegu. Zakres możliwości zastosowania dmuchawy jest bardzo szeroki i nie ogranicza się tylko do posprzątania jesiennych liści.

Spalinowa dmuchawa do liści

W przypadku rozległego ogrodu z wieloma krzewami, oraz drzewami, przydatne będą spalinowe dmuchawy, które są niezwykle wydajne. Dzieje się tak z uwagi na ich mocne silniki, które wytwarzają silny podmuch. Z tego również względu, sprawdzają się podczas usuwania śniegu. Ponadto, nie mają przewodu zasilającego, dzięki czemu ich użycie nie jest niczym ograniczone.

Elektryczna dmuchawa do liści

Dmuchawa zasilana prądem, pracuje bardzo cicho, nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, jest lżejsza i mniejsza w porównaniu z modelem spalinowym. Niestety jej wydajność, jest również niższa. Zatem sprawdzi się w przypadku niewielkich powierzchni. Może jednakże pracować bez przerwy, co stanowi ogromną zaletę.