Bardzo często musimy odkręcać i zakręcać śruby lub wkręty samogwintujące. Zwykły śrubokręt jest w takich przypadkach prawie bezużyteczny. Nawet jeśli spróbujesz odkręcić śrubę zwykłym śrubokrętem, możesz mieć pewność, że uszkodzisz śrubokręt i sprawisz, że nie będzie się nadawał do użytku. W tym przypadku na ratunek przychodzi urządzenie takie jak zakrętarka udarowa.
Już na pierwszy rzut oka można odróżnić zakrętarkę udarową od zwykłej zakrętarki. Ma wzmocniony stalowy korpus i jest kilkakrotnie większa. Zestaw zawiera zazwyczaj 2 lub 4 końcówki (krzyżakowe i płaskie). Końcówki wkłada się w taki sam sposób jak zwykły wkrętak.
Zakrętarka udarowa Milwaukee ma przełącznik skrętny (odwracalny), który jest zwykle używany do zakręcania rzeczy, ale jeśli trzeba mocno odkręcić jakąś część, odwrotność mechanizmu jest dobrym pomysłem.
Zasada działania wkrętarki udarowej jest bardzo prosta – podczas uderzenia końcówka jest obracana w wymaganym kierunku i to wystarczy, aby wybić zakleszczoną śrubę lub ją dokręcić.
Następnie można użyć zwykłego śrubokręta. Głównym przeznaczeniem jest początkowa faza odkręcania, gdy nie jest możliwe wykonanie tego ręcznie.
Po wcześniejszym ustawieniu śrubokrętu w pozycji odwrotnej, ostrożnie umieść końcówkę na zakleszczonej śrubie i zacznij uderzać młotkiem, aż śruba się odsunie. Jeśli posiadasz wkrętarkę, może ona z łatwością zastąpić wkrętarkę udarową. Jak widać, wkrętarka udarowa pracuje prosto i efektywnie.
Do każdego narzędzia zwykle dołączona jest instrukcja obsługi, a zakrętarka Milwaukee nie jest tu wyjątkiem. Często jednak takie instrukcje są napisane w obcym języku. W tym przypadku można pobrać instrukcję obsługi wkrętarki udarowej z Internetu, jest ich mnóstwo. Wkrętaki udarowe są szeroko stosowane nie tylko przez zwykłych użytkowników, ale także przez profesjonalistów, którzy potrzebują skutecznej wkrętarki udarowej na co dzień.