Jakie czajniki sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

czajniki

Jakie czajniki sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni jest czajnik. Jeszcze kilkanaście lat temu przy zakupie czajnika zwracano uwagę przede wszystkim na jego cechy użytkowe, takie jak pojemność. Obecnie tego rodzaju przedmioty coraz częściej pełnią również funkcję dekoracyjną.

Sposób ogrzewania wody

Podstawowym zadaniem każdego czajnika jest doprowadzanie wody do wrzenia. Uzyskanie wrzątku umożliwiają produkty na gaz lub prąd. Wielu tradycjonalistów przyzwyczajonych jest do klasycznych modeli wykonanych ze stali nierdzewnej, stawianych na płycie gazowej. Tego rodzaju czajniki wyposażone są najczęściej w praktyczny gwizdek, który informuje o tym, że woda została zagotowana. Chętnie wybierane są także urządzenia elektryczne. Wydajna grzałka umieszczona na dnie pozwala uzyskać wrzątek w kilkadziesiąt sekund. W sprzedaży na https://www.e-sas.pl/czajniki dostępne są też modele, które mogą być użytkowane na płytach indukcyjnych.

czajniki

 

Pojemność i wygląd zewnętrzny

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru czajnika jest jego pojemność. Do dyspozycji klientów są produkty o pojemności:

  • 0,4 litra,
  • 1,7 litra,
  • 3 litry.

Do wytworzenia tego rodzaju produktów najczęściej używa się stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, szkła oraz ceramiki. Na wygląd zewnętrzny czajnika poza zastosowanym materiałem wpływa także jego kształt oraz sposób wykończenia. Za najbardziej tradycyjne uznawane są owalne produkty. Jeśli chodzi o kolor, w ostatnim czasie klienci chętnie decydują się na biel, czerń oraz odcienie szarości. Czajnik wykonany ze stali nierdzewnej może mieć powierzchnię błyszczącą lub matową. W zależności od preferencji można zdecydować się na produkty gładkie lub pokryte wzorami i ozdobami.