Czy lepy na muchy są skuteczne?

mucha

Czy lepy na muchy są skuteczne?

Każdy z nas co jakiś czas napotyka w swoim domu na nieproszonych gości. I nie mowa tutaj o niespodziewanej wizycie sąsiadów, ale o szkodnikach i owadach, których obecność jest niezwykle męcząca. Komary, muchy, rybiki cukrowe to chleb powszedni w polskich domach. Jednym ze sposobów, aby się ich pozbyć, jest lep na muchy. Jak wysoką skutecznością cechuje się właśnie ten produkt?

Lep na muchy – jak działa?

 

Lep na muchy może przyjąć różnoraką formę. Najbardziej znanym typem wabika na owady jest rozwijana, lepiąca się z dwóch stron taśma. Pokryta tzw. atraktantem wydziela specyficzny zapach. Muchy, muszki owocówki i komary zwabione wonią przyklejają się do jej powierzchni.

 

Różne rodzaje lepów na muchy

 

 

Lepy na muchy cieszą się dużą popularnością. Można zawiesić je w dowolnym miejscu oczywiście tam, gdzie owadów pojawia się najwięcej. Jedni przytwierdzają rozwiniętą rolkę do żyrandola, jeszcze inni do wiszącej lampy. Lepka taśma o dość dużej powierzchni nie prezentuje się zbyt estetycznie nad stołem. Producenci wyszli naprzeciw klientom, wprowadzając na rynek lepy na muchy w postaci wielobarwnych naklejek na okna. Stanowią przydatny gadżet do walki z owadami, a równocześnie ciekawą dekorację, która dodaje wnętrzu charakteru. Lepy na muchy możesz zakupić w sklepie internetowym bioires.pl

 

 

lep na muchy

 

Czy lepy na muchy są skuteczne?

Biorąc pod uwagę częstotliwość używania lepów na muchy przez Polaków, nasuwa się tylko jeden wniosek – charakteryzują się one wysoką skutecznością i niezawodnością. Wszystko za sprawą tworzywa, którego są produkowane. Naturalnie, gdy na szerokim pasku zauważymy pokaźną ilość przyklejonych do nich owadów, rolę należy wymienić na nową.