Jaki stelaż pod WC do nowoczesnej łazienki?

Jaki stelaż pod WC do nowoczesnej łazienki?

Na rynku w ostatnim czasie można znaleźć bardzo wiele różnorodnych stelaży podtynkowych. Coraz częściej ludzie poszukują takich stelaży WC, ponieważ to dzięki temu można diametralnie odmienić swoją łazienkę. Zatem jaka jest największa zaleta stosowania takich rozwiązań? Jaki stelaż podtynkowy warto wybrać, aby pomieszczenie prezentowało się doskonale? Oto kilka porad, dzięki którym bardzo szybko można odmienić swoją łazienkę.

Chętnie kupowany stelaż WC

Powinniśmy pamiętać, że duży wybór wśród stelaży pod WC wcale nie sprawia, że bardzo łatwo jest nam kupić takie elementy aranżacji wnętrz. Jest to bardzo ważne aby podczas ich zakupów zdecydować się na stelaż WC o odpowiednich wymiarach. Tylko dzięki temu tak naprawdę będziemy mieć pewność, że idealnie będzie pasowało pod naszą zabudowę. W przeciwnym razie może okazać się, że niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze, ponieważ nie można zamontować takiego rozwiązania w naszej łazience.

Jeśli już znamy dokładnie wymiary stelaża powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne w tym przypadku jest także aby kupić jego odpowiedni model. Na rynku znajdziemy stelaże pod WC do zabudowy:
– lekkiej,
– ciężkiej.
W tym przypadku różnica jest w grubości ściany, do której będziemy montować taki stelaż. Zabudowa lekka to nic innego jak ściana wykonana z karton- gipsu. W takiej sytuacji montaż jest znacznie mniej wymagający, niż przykładowo gdy decydujemy się na zabudowę ciężką. Przymocowanie takiego stelaża do grubej ściany wykonanej z cegły wymaga od nas nie tylko znacznie lepszych umiejętności, ale bardzo ważne w tym przypadku jest także to, aby posiadać odpowiednie narzędzia. Nawet jeśli nie mamy w tym doświadczenia, z pewnością sami sobie poradzimy z montażem. Taki stelaż pod WC jeśli jest dobrze ukryty, może diametralnie odmienić charakter naszej łazienki.