Odpowiednio dopasowane futryny regulowane do drzwi

futryny regulowane

Odpowiednio dopasowane futryny regulowane do drzwi

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych wymaga zwrócenia uwagi nie tylko na dekoracyjne walory, ale również na funkcjonalność. Wstępnie niezbędne jest określenie wymiarów poszczególnych elementów drzwi.


Przy wybieraniu drzwi konieczne jest dopasowanie między innymi takich futryny regulowaneelementów jak ościeżnica do wystroju wnętrza. Trzeba jednak brać pod uwagę:
– estetyczne komponowanie się z drzwiami
– wybór odcienia zgodnego z kolorem drzwi.
Przy wybieraniu ościeżnic można postawić na takie, które są indywidualnie dopasowane do typu drzwi. Wynika to z braku ich sprzedaży w kompletach wraz z drzwiami.

Stosowane materiały

Do wykonania ościeżnic wykorzystywane jest między innymi drewno. Wykorzystywana do tego celu jest klejonka drewniana, która najczęściej nie różni się wyglądem od skrzydła drzwiowego. Innym materiałem, z którego wykonywane są futryny regulowane jest metal. Głownie stosowane jest blacha ocynkowana, która może być oklejana lub malowana fabrycznie. Znacznie rzadziej wykorzystywane są profile PCW, które są wzmacniane kształtownikami stalowymi. Tutaj znajdziesz dobre oferty.

Regulowane wersje

Jeśli ściany mają niestandardowe grubości wówczas zdecydowanie lepiej sprawdzi się futryna regulowana. W takich wyrobach występują opaski, które obejmują ścianą z obu stron. W ten sposób możliwe jest zapewnienie znacznie lepszych efektów wizualnych. Dodatkowo regulowana wersja jest dużo łatwiejszego montażu w stosunku do tej w wersji stałej. Jest ona z tego powodu chętnie wybierana przez firmy zajmujące się pracami wykończeniowymi czy remontowymi i często stosowana jest również tam, gdzie można zastosować zwykły model.