Przydomowa oczyszczalnia

Bakterie do szamba

Przydomowa oczyszczalnia

Biologiczne oczyszczalnie zyskują w ostatnim czasie wielu zwolenników, ze względu na wiele zalet w stosunku do tradycyjnego rozwiązania poza miejską kanalizacją, jakim jest szambo. Przydomowa oczyszczalnia to zdecydowanie oszczędność czasu i pieniędzy oraz bardziej estetyczne rozwiązanie.

Jak wybrać oczyszczalnie?

Przy wyborze oczyszczalni istotnym czynnikiem jest wielkość oczyszczalni. Ilość oczyszczanej wody należy dostosować do ilości domowników. Oczyszczalnia musi być wykonana z odpowiednio odpornych materiałów, aby móc służyć przez kilka lat. Warto zwrócić uwagę czy producent oferuje odpowiednio długą gwarancję i czy produkt spełnia wszystkie niezbędne normy. Wydajność procesu oczyszczania wpływa na ilość odzyskiwanej wody. Im większa wydajność, tym większa oszczędność. Profesjonalni producenci oferują wsparcie techniczne przy montażu oczyszczalni. Szeroką ofertę oczyszczalni oraz innych zbiorników niezbędnych podczas budowy domu można znaleźć na stronie Bioires.pl.

Zalety

Oczyszczalnia biologicznaBiologiczne oczyszczalnie to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Oczyszczone ścieki są bezpieczne dla środowiska i można je wylać bezpośrednio na grunt. Domowe oczyszczalnie jest w dużej mierze bezobsługowe i niezawodne. Jedynie należy opróżnić zbiorniki z osadem kilka razy w roku. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba kontrolować poziomu ścieków. Oczyszczalnie biologiczne działają dzięki sile grawitacji, dzięki czemu nie są zależne od działania sieci elektrycznej oraz nie generują dodatkowych kosztów. Wszystkie zalety takiego oczyszczania wody, sprawiają, że to rozwiązanie jest bardzo korzystne.