Jakie efekty można uzyskać stosując deski lamelowe?

deski lamelowe

Jakie efekty można uzyskać stosując deski lamelowe?

Istnieją różne sposoby na odnowienie wnętrza swojego domu – to nie tylko malowanie ścian czy nowe meble – w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się deski lamelowe, które poza tym, że są bardzo efektowne, to także praktyczne. Jak można je wykorzystać w swoim mieszkaniu?

Do sypialni, salonu, a nawet łazienki

Tak naprawdę zastosowanie lameli może być bardzo różnorodne. Są to po prostu deski, które montuje się głównie na ścianach, ale można także wykorzystać je w zupełnie inny sposób, np. mocując na meblach czy montując z nich ścianki działowe. Dostępne są także podłogowe deski lamelowe (https://www.golddoor.pl/pl/menu/lamele-slim/deski-lamelowe-1429.html). W zależności od tego, jakie chcemy osiągnąć efekty, to możemy dzięki nim odmienić każde wnętrze – zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. w tym salon, sypialnię, korytarz, kuchnię, a nawet łazienkę. Wystarczy po prostu zamocować je na jednej ścianie lub na niewielkiej jej części oraz w każdy innym sposób – zgodny ze swoimi preferencjami.

Deski lamelowe – szeroki i różnorodny wybór

Te dekoracyjne elementy do wykańczania wnętrz dostępne są w bardzo różnorodnym wyborze – mogą różnić się kolorem czy szerokością i długością. Warto wybrać więc takie, które najlepiej będą wpisywać się w charakter naszego mieszkania – dzięki temu stworzymy interesującą i spójną stylistycznie całość. Ponadto nic nie stoi również na przeszkodzie, aby deski lamelowe malować na dowolny kolor.

deski lamelowe

Efekty wizualne

Nie da się ukryć, że deski lamelowe to przede wszystkim alternatywa dla tapet, cegiełek i innych elementów wykończeniowych. Jednak mają one swoje zdecydowane zalety – mogą między innymi optycznie powiększyć przestrzeń (wtedy najlepiej zamocować je poziomo na jednej ścianie), a także zdecydowanie je ocieplać. Poleca się więc je tam, gdzie do czynienia mamy z surowym i chłodnym wnętrzem. Z ich pomocą można także w prosty sposób funkcjonalnie podzielić przestrzeń, np. salonu.