Słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę – czy warto kupić?

Słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę – czy warto kupić?

W dzisiejszych czasach, gdy galopująca inflacja staje się faktem, jedynym sposobem na przetrwanie staje się umiejętność oszczędnego gospodarowania domowym budżetem. Rosnące ceny dotyczą także mediów, w tym: wody. Wielkość zużycia wody ma ogromny wpływ na koszty utrzymania. Dlatego warto wziąć pod uwagę zakup słuchawki prysznicowej oszczędzającej wodę, ponieważ jest ona w stanie zaoszczędzić do 60% więcej wody od zwykłej słuchawki, nie ujmując przy tym w niczym naszej wygodzie.

Na czym polega działanie słuchawki prysznicowej oszczędzającej wodę?słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę

Słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę ma zamontowany na głowicy perlator. Mamy ich dwa rodzaje:

  1. Okrągła nakładka montowana do baterii celem napowietrzenia wody. Dzięki temu wydobywająca się z kranu woda zyskuje na objętości, a jej strumień staje się bardziej intensywny. Skutkiem tego, odkręcając kran do połowy, mamy taki sam strumień wody, jak odkręcając do pełna, bez nakładki.
  2. W siatce prysznica są wykonane bardzo wąskie oczka, przez które przepływa woda, tworząc strumień igiełkowy, pozwalając na jeszcze większą oszczędność wody.

Jak słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę jest najlepsza?

Obecnie w ofercie sprzedaży, każda słuchawka prysznicowa jest zaopatrzona w perlator na głowicy, z reguły z możliwością przełączania miedzy funkcjami napowietrzania i ograniczania przepływu (strumień igiełkowy). Przy czym odróżniają się między sobą realnymi efektami w oszczędności wody. Optymalne słuchawki prysznicowe oszczędzające wodę potrafią obniżyć przepływ wody do 6 litrów na minutę, pozostawiając jednocześnie silny strumień do wzięcia krótkiego prysznica. Oto kilka najlepszych słuchawek prysznicowych oszczędzających wodę:

  • Grohe Euphoria Cube 27699000
  • Hansgrohe Crometta 1jet ecosmart 26333400
  • Ecovand Sensa