Czasem kawałek wolnej przestrzeni może zaburzyć wizualizację całego pomieszczenia. Chciałoby się umieścić tam cokolwiek, co zakryje lukę i jednocześnie będzie pełniło funkcję wypoczynkową. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku kupno fotela bujanego.
Już dawno naukowo udowodniony został fakt, iż delikatne huśtanie, kołysanie czy bujanie wpływa kojąco na układ nerwowy. Nie bez powodu niemowlakom kupuje się kołyski i poprzez bujanie uspokaja się w nocy. Dla dorosłych ludzi również jest to nie bez znaczenia. Badania naukowe dowodzą, iż bujanie się w specjalnie przystosowanym do tego fotelu z zamkniętymi oczami przez około 7 w ciągu dnia może przynieść podobne efekty, jak ucięcie sobie 15-minutowej drzemki! Warto więc zainwestować w fotel, dzięki któremu można zregenerować organizm i odpocząć.
Producenci mebli przygotowali dla swoich klientów fotele w przeróżnych odsłonach. Najbardziej popularne są te stylizowane na połowę ubiegłego wieku. Zarówno fotel bujany retro tutumi, jak i fotel bujany vintage, bo o nich tutaj mowa, urzekają bardzo realistycznym odwzorowaniem detali rzeczonych stylów.
Bez względu na to, czy w stylu retro, czy raczej vintage, najbardziej cenionym materiałem na bujane fotele jest wiklina. Dlaczego? Otóż posiada ona kilka bardzo ważnych zalet:
– jest lekka, co znacznie ułatwia przenoszenie mebla z miejsca na miejsce; dziś w sypialni, jutro w salonie, a w weekend może w pokoju dziecięcym (kto powiedział, iż fotel bujany musi mieć swoje stałe miejsce?),
– spełnia warunki ekologów, to znaczy jej pozyskanie i późniejsza obróbka podczas wytwarzania mebli nie zagraża środowisku naturalnemu,
– nie wymaga dodatkowej (i często kosztownej) konserwacji dedykowanymi środkami chemicznymi, jak np. zwykłe drewno.