Węże ogrodowe karcher – rodzaje

Węże ogrodowe karcher – rodzaje

Węże ogrodowe karcher, stanowią podstawowe wyposażenie do prac wykonywanych w ogrodach. Wąż ogrodowy karcher, umożliwia proste podlewanie roślinności, ale jest również przydatny, na przykład w czasie mycia tarasu, mebli ogrodowych albo auta.

Węże o ogólnym zastosowaniu

Węże te, sprawdzają się do podlewania ręcznego albo czyszczenia różnorodnych elementów. Lepszą funkcjonalność, można uzyskać po połączeniu ich z armaturą, oraz końcówkami. Węże tradycyjne, najczęściej wykonywane z PCV, są lekkie oraz elastyczne. Spotykane są w niezbrojonej, oraz wzmocnionej wersji.

Węże elastyczne

Zapewniają proste przechowywanie, jak i wygodne użytkowanie. Mogą zwiększyć swoją długość nawet 3-krotnie, dzięki przepływającej przez nie wodzie. Z kolei zaś spiralne węże, samodzielnie się zwijają, a te mające przyłącze w bębnie, posiadają podłączenie bezpośrednie do kranów.

Węże zraszające

Równomierne nawadnianie ogrodów, możliwie jest za sprawą specjalistycznej budowy węży zraszających, które są całkowicie płaskie, oraz mają kanały i małe otwory. Strumień podlewający, można skierować w stronę gleby albo do góry.

Węże kroplujące

Wykonuje się je z powłoki nieprzepuszczalnej. Posiadają specjalistyczne otwory. Dzięki temu, woda może wypływać pod postacią sporych kropli i dokładnie, jak i równomiernie nawadnia ogród. Identyczną funkcjonalność, mają także pocące węże. Różnica opiera się na tym, iż są zrobione z powłoki półprzepuszczalnej, która pozbawiona jest otworów. Woda wypływa pod postacią niewielkich kropelek na całej jego długości.