Z jakich materiałów wybrać fronty do mebli kuchennych?

fronty do mebli kuchennych

Z jakich materiałów wybrać fronty do mebli kuchennych?

Modne i stylowe meble kuchenne są jednym z najważniejszych elementów wystroju kuchni. Pamiętać należy o tym, że pierwsze wrażenie zawdzięczamy zazwyczaj właśnie wyglądowi frontów do szafek. Przebierać można nie tylko w materiałach, ale również w tworzywach wykończeniowych i różnorodnych kolorach.

Na jaki materiał postawić?

Fronty szafek kuchennych najczęściej wykonuje się z drewna, szkła albo płyty MDF. Nowoczesne fronty do mebli kuchennych mogą występować nie tylko w wersji gładkiej, ale mogą posiadać także dekoracyjne zdobienia wykonane ze sztukaterii. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać błyszczące lub matowe fronty do mebli kuchennych. Płyty drewnopochodne są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie i do złudzenia imitują naturalne materiały.

fronty do mebli kuchennych

Drewniane fronty

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście drewniane fronty szafek kuchennych. Pamiętać należy jednak o tym, że meble z litego drewna pod wpływem słońca tracą swój naturalny kolor. Dużym atutem naturalnego drewna jest to, że w każdej chwili można odnowić fronty szafek kuchennych. Jeżeli chodzi o sam gatunek drewna, to obecnie królują fronty do mebli kuchennych wykonane z olchy, sosny albo świerku. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania, mogą postawić na szlachetniejsze gatunki, a dokładniej mówiąc na dąb, buk, jesion albo brzozę. Warto zwrócić uwagę nie tylko na gatunek drewna, ale również na grubość. Najlepszym wyborem są fronty do szafek kuchennych o grubości od 2 do 2,5 cm.