Jak wybrać meble na taras i do ogrodu?

Jak wybrać meble na taras i do ogrodu?

Odpoczynek w ogrodzie w letni dzień to prawdziwa przyjemność. Oczywiście tylko wtedy, gdy mamy wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Jak wybrać meble, które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale również są komfortowe?

Meble do ogrodu

Zestaw mebli ogrodowych nie zawsze stoi w tym samym miejscu. Trzeba o tym pamiętać, gdy będziemy wybierać meble do ogrodu.

Zestaw ogrodowy, który ma być noszony po ogrodzie powinien być lekki. Koniecznie musi być również odporny na warunki atmosferyczne. Sprawdzą się meble drewniane, metalowe i z technorattanu. Są to meble trwałe i jednocześnie eleganckie.

Wybierając leżaki z drewna, warto skoncentrować się na modelach, które mają kółka. Jest to duże ułatwienie, gdy zdecydujemy się na modele mebli, które są duże i wygodne.

Meble ogrodowe zestawy z tworzywa sztucznego również mają wielu zwolenników. Są lekkie oraz wytrzymałe. Ich duża zaletą jest cena, która nie należy do najwyższych.

Meble na taras

Zestawy ogrodowe, które mają stać na tarasie mogą być dużo większe. Warto wybrać wygodną leżankę, kanapę czy fotel, który jest duży i komfortowy. Ciężar nie jest problemem, gdy tylko meble będą przez cały sezon ustawione w tym samym miejscu.

Wybierając meble ogrodowe, trzeba jednocześnie pamiętać, że na zimę koniecznie trzeba je zabezpieczyć przed mrozem oraz opadami atmosferycznymi. Potrzebne będzie miejsce w garażu.

Na zadaszony taras idealne będą meble wiklinowe, stalowe, rattanowe czy drewniane. W nowoczesnym otoczeniu idealnie będą wyglądały proste meble rattanowe. Są eleganckie i estetyczne. Warto pamiętać, by rzucić na siedziska kilka dużych poduch, które sprawią, że odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.

Zestawy mebli ogrodowych z drewna sprawdza się w otoczeniu klasycznym, jak i nowoczesnym. Drewno jest materiałem ponadczasowym, które wszędzie dobrze się komponuje.

Więcej: www.tutumi.pl