Nowoczesne płytki do modnych wnętrz

Nowoczesne płytki do modnych wnętrz

Nie od dziś wiadomo, że kupno idealnych płytek to nie lada wyzwanie. W sklepach znajdziemy bowiem tak zróżnicowany asortyment, że nie zawsze wiemy, co najlepiej wybrać do swoich wnętrz. Wielu fachowców uważa, że najlepiej stawiać na rzeczy oryginalne, ponadczasowe, które będą idealnie pasowały do domowników.

Płytki heksagonalne – hit czy kit?

Płytki heksagonalne to nowoczesne płytki, wykonane w kształcie heksagonu, które podbijają obecnie blogi wnętrzarskie oraz światowej sławy magazyny wnętrzarskie. W sklepach takich jak Home100 znajdziemy heksagony w różnych odcieniach (od bieli, szarości, po czerwień, czerń i kolory mniej popularne), płytki o różnych rozmiarach a także te wzorzyste, z których można tworzyć różnorodne mozaiki. Co ciekawe, coraz więcej osób uważa je, jako jeden z trafniejszych pomysłów na wykończenie naszych wnętrz

Płytki heksagonalne lustro

Bardzo modne są płytki heksagonalne lustro. Montując takie na naszych ścianach w salonie czy łazience – mamy od razu świetnie wyglądają i praktyczne lustro w naszym wnętrzu, w którym nie tylko można się przejrzeć, ale także które skrupulatnie powiększa naszą przestrzeń. Wielu projektantów radzi klientom, by z lustra niekoniecznie tworzyli całe ściany, jednak jakiś ich fragment będzie wyglądał naprawdę dobrze.

Droga inwestycja?

Czy nowość, która podbija nasze mieszkania i domy jest kosztowna? W zależności od rodzaju płytek, materiału z którego są wykonane, ich kształtu, koloru, wzoru czy marki – ceny wahają się. W dobrych sklepach internetowych można kupić takie płytki już od 25-50 zł za kilka sztuk. W popularnych marketach budowlanych ich koszt waha się od około 60-80 zł za metr kwadratowy. Z kolei, płytki heksagonalne od wybitnych projektantów i bardzo znanych marek to wydatek rzędu od 100-200 zł za sztukę. Jest to jednak inwestycja na lata, dlatego też poleca się zastosowanie takich płytek w naszych przestrzeniach. Wybierając kolory stonowane możemy mieć pewność, że moda na nie tak szybko nie minie i bez problemu nawet przy zmianie mebli i wyposażenia będą wyglądać dobrze.