Rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą

Rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą. Wśród nich można wymienić przede wszystkim deszczownice podtynkowe, deszczownice natynkowe, a także deszczownice prysznicowe. Wybór odpowiedniego rodzaju deszczownicy należy przede wszystkim dostosować do stylistyki danej łazienki.

Deszczownice podtynkowe

Zestaw prysznicowy z deszczownicą o charakterze podtynkowym najczęściej montowany jest na stelażu podtynkowym. Na zewnątrz widoczny jest tylko i wyłącznie panel, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Jest ono również bardzo popularne wśród użytkowników łazienek, ponieważ dzięki niemu możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w łazience. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, iż należy je wcześniej przemyśleć, ponieważ możliwe jest przed wykończeniem ścian w łazience.

Deszczownice natynkowe

Kolejnym popularnym zestawem łazienkowym jest zestaw o charakterze natynkowym. Wśród nich można wyróżnić wszystkie takie, których nie montuje się podtynkowo, na przykład wszelkiego rodzaju deszczownice prysznicowe oraz sufitowe. Deszczownice, które montuje się na tynk są stosunkowo proste podczas instalacji. Można je wykonać na każdym etapie urządzania łazienki, jeśli tylko nadejdzie taka potrzeba. W przypadku awarii przy tego typu rozwiązaniach nie trzeba nic demontować, tak jak w przypadku produktów podtynkowych.

Deszczownice prysznicowe

Zestaw natryskowy pod prysznic obejmuje także różnego rodzaju deszczownice prysznicowe, które w bardzo dobry sposób zastępują tradycyjną słuchawkę prysznicową. Nie są to najbardziej praktyczne rozwiązania, jakie można znaleźć podczas wykańczania łazienek, jednakże charakteryzują się stosunkowo niską ceną. Również ich montaż jest dość łatwy, dlatego są chętnie wykorzystywane podczas aranżowania takich pomieszczeń jak łazienki.

Więcej: Łazienka-REA